برای اولین بار؛

خودروی پرنده در اروپا مجوز پرواز گرفت

خودروی پرنده در اروپا مجوز پرواز گرفت

آتی جو: شركت هلندی پال - وی از دریافت مجوز پرواز و حركت خودروی پرنده جدید خود به نام لیبرتی آگاهی داده است كه نخستین خودروی پرنده تولیدی و دارای مجوز جهان لقب گرفته است.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، لیبرتی با استفاده از سه چرخ بر روی زمین حرکت می کند و اتحادیه اروپا مجوز پرواز و حرکت آنرا در کشورهای عضو صادر کرده است.
خودروی پرنده مذکور به صورت دونفره طراحی شده و شرکت سازنده مدعی است از بیست سال پیش کوشش برای طراحی و ساخت آنرا شروع کرده است. لیبرتی دارای بال های تاشو است که در زمان حرکت خودرو بر روی زمین در کنار دم آن جمع می شوند. تعداد زیادی چرخ دهنده هم برای باز و بسته کردن بال های این خودرو در نظر گرفته شده است.

خودروی مورد اشاره برای حرکت بر روی زمین، دارای یک موتور با قدرت ۱۰۰ اسب بخار است. حداکثر سرعت این خودرو بر روی زمین به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می رسد و شتاب صفر تا صد آن هم کمتر از نه ثانیه است.
اما در زمان تبدیل به خودروی پرنده، لیبرتی از موتور ۲۰۰ اسب بخاری و یک موتور چرخان بهره می گیرد که انرژی لازم برای افزایش ارتفاع آنرا تأمین می کند. این خودرو پس از پیمودن حداکثر ۳۳۰ متر مسافت به هوا برمی خیزد و حداکثر سرعت آن در هوا به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت می رسد.
این هواپیما حداکثر می تواند ۳۵۰۰ متر ارتفاع بگیرد و با پیمودن مسافتی ۳۰ متری بر روی زمین متوقف می شود. مخزن ۱۰۰ لیتری پروازی حداکثر ۴ ساعت و نیمه را در هوا ممکن می کند. این هواپیما برای پیمودن مسافتی حداکثر ۵۰۰ کیلومتری مناسب می باشد. البته مخزن سوخت ۱۰۰ لیتری حرکت این خودرو بر روی زمین به میزان ۱۳۱۵ کیلومتر را با یک مرتبه سوخت گیری ممکن می کند. آماده کردن این خودرو برای پرواز بر روی زمین تنها چند دقیقه طول می کشد و قیمت آن هنوز اعلام نشده است.


منبع:

1399/08/10
11:35:30
5.0 / 5
1494
تگهای خبر: انرژی , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آتی جو