توسط یك شركت دانش بنیان؛

فناوری های آینده صنعت گاز پیش بینی می شوند

فناوری های آینده صنعت گاز پیش بینی می شوند

آتی جو: یك شركت دانش بنیان درصدد است با رسم یك درخت فناوری در حوزه گاز با پیش بینی فناوری های آتی در این صنعت، مدیران صنعت گاز كشور را به سمت سرمایه گذاری بر روی این فناوری ها، هدایت كند.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری، اهمیت محصولات نرم افزاری در حوزه هایی مانند هوش مصنوعی و کلان داده (بیگ دیتا) در صنعت نفت کمتر از تجهیزات سخت افزاری نیست. باتوجه به این سطح از اهمیت، یک شرکت فناور ایرانی موفق شده است تا این خدمات نرم افزاری را یک بیستم قیمت محصولات مشابه خارجی عرضه نماید.
علی بی تعب رئیس هیئت مدیره یک شرکت فناور اظهار داشت: تکنولوژی های جدید و داده های کلان، نقشی کلیدی در رویکردهای جدید مدیریتی در صنعت نفت ایفا می کنند. هر روز در مراحل مختلفی از تولید و عرضه محصولات و فرآورده های حاصل از نفت و گاز مقدار عظیمی از داده ها و اطلاعات مختلف تولید می شود.
وی افزود: مدیران در عصر حاضر، برای عقب نماندن در رقابت صنعتی و همین طور برای اعمال سیاست های مدیریتی به تحلیل های درست مبتنی بر داده نیاز دارند. این تحلیل ها به آنها کمک می نماید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین تصمیمات را اتخاد کنند.
بی تعب با اشاره به زمینه های فعالیت این شرکت اظهار داشت: این شرکت با عرضه خدمات در حوزه کلان داده ( بیگ دیتا ) و هوش مصنوعی به شرکت های بزرگ نفتی، مدیران این شرکتها را برای ستاندن تصمیمات به هنگام و درست یاری می کند. بعد از تشکیل شرکت در سال ۱۳۹۱ باتوجه به کمبودی که در این عرصه احساس می شد، سعی کردیم تا با فعالیت در زمینه هوش مصنوعی نیاز صنعت نفت کشور به این خدمات را در داخل کشور تامین نماییم.
وی اضافه کرد: هم اکنون این شرکت، قراردادهای بزرگی با بعضی از شرکت های اصلی در صنعت نفت و گاز کشور منعقد کرده است. شرکت های خارجی خدمات دانش بنیان ارائه شده از طرف این شرکت را با حداقل ۲۰ برابر قیمت به صنعت نفت کشورمان ارائه می کنند. بنا بر این باتوجه به کیفیت بالا و قیمت مناسب مدیران صنایع بزرگ نفت و گاز ترجیع می دهند که از محصول با کیفیت ایرانی بجای خدمات وارداتی استفاده کنند.
رئیس هیئت مدیره شرکت با اشاره به کارهای تحقیقاتی انجام گرفته از طرف این شرکت اظهار داشت: هم اکنون، یک قرارداد با شرکت ملی گاز ایران منعقد کرده ایم تا با رسم یک درخت فناوری در حوزه گاز با پیش بینی فناوری های آتی در این صنعت، مدیران صنعت گاز کشور را به سمت سرمایه گذاری بر روی این فناوری ها، هدایت نماییم.
وی همین طور بیان کرد: به صورت کلی خدمات این شرکت در زمینه کلان داده و هوش مصنوعی، موجب ایجاد قدرت بیشتر مدیریتی می شود و انبوه داده های موجود را به تحلیل های منسجم و قابل استفاده، تبدیل می کند، این مجموعه در نظر دارد تا با توسعه کارهای R&D خود، محصولات و خدمات متنوع تری را به بازار داخلی عرضه نماید و صادرات را نیز بعنوان یکی از اهداف آتی خود قرار داده است.


منبع:

1399/08/18
21:55:38
5.0 / 5
1387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آتی جو