یك مقام مسئول در شركت فرودگاه ها مطرح كرد:

جزئیات اقدامات شركت فرودگاه ها در توسعه زیرساخت های الكترونیك

جزئیات اقدامات شركت فرودگاه ها در توسعه زیرساخت های الكترونیك

به گزارش آتی جو مدیركل ارتباطات و ناوبری هوایی شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همه اقدامات این شركت در توسعه زیرساخت های الكترونیكی فرودگاه های كشور و نوسازی رادارها را شرح داد.به گزارش آتی جو به نقل از انجمن الکترونیک هوانوردی ایران، سیامک بهنام ضمن اشاره به روز جهانی الکترونیک هواپیمایی و قدردانی از زحمات فعالان حوزه ATSEP در فرودگاه های کشور عنوان کرد: در نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیر تجهیزات بازرسی (ایکس ری و گیت وی) در فرودگاه ها و ستاد، طبق روال فعال بودیم.
وی اظهار داشت: در تعمیرات اساسی بوردهای پیچیده و منابع اشعه به پیشرفت قابل توجهی دست یافته ایم و با خرید، نصب و راه اندازی دستگاه کمک بازرسی WTMD در فرودگاه های کشور تا حدود زیادی مشکلات در این بخش برطرف شده است.
مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از انجام اقدامات وسیع در مورد تجهیزات ارتباطی در طول سال قبل و سالجاری اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدامات شامل نصب سایت های فرستنده و تجهیزات گیرنده در برخی از فرودگاه ها، اورهال کردن سامانه های سوئیچینگ در بعضی فرودگاه ها و ارتقا نرم افزاری ۲۱ سامانه ATIS بوده است.
بهنام با اشاره به اینکه خرید تجهیزات جهت تکمیل سامانه ماهواره ای VSAT بعنوان زیرساخت پشتیبان سایت های راداری و RCAG مرکز کنترل فضای کشور انجام شده است، اظهار داشت: تا آخر سال جاری، ارتقا و پوشش کامل VSAT بعنوان پشتیبان خطوط مخابرات مرکز کنترل حاصل خواهد شد.
وی ضمن اشاره به اقدامات اداره مهندسی سامانه های نظارتی و راداری و مباحث در ارتباط با اتوماسیون آن اضافه کرد: در این بخش یکی از مهمترین اقدامات نصب و راه اندازی سایت رادار در ارتفاعات تنگریز شیراز است که هم اکنون راه اندازی ساختمان آن در حال انجام بوده که همزمان با آن راه اندازی دکل و ریدوم آنتن صورت خواهد گرفت.
مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن اشاره به اقدامات اداره مهندسی سامانه های کمک ناوبری، اظهار داشت: اواخر سال قبل سامانه های DVOR/DME فرودگاه های ابوموسی و بندرلنگه نصب و راه اندازی کامل شد و آماده COMMISSIONING و انجام فلایت چک است.
بهنام افزود: همزمان در فرودگاه ارومیه هم سامانه های DVOR/DME در حال نصب است، همینطور برای استفاده بهینه از سامانه NDB فرودگاه ایلام و افزایش پوشش آن، انتقال و نصب و راه اندازی تجهیزات و آنتن های سایت مذکور به ارتفاعات اطراف فرودگاه ایلام به پایان رسید که بعد از وارسی پروازی عملیاتی خواهد شد.
وی در مورد نصب و راه اندازی سامانه ILS/ DME در پنج فرودگاه کشور هم اظهار داشت: این پروژه در فرودگاه های رشت، مشهد، اهواز، بندرعباس و فرودگاه امام خمینی (ره) در مرحله نصب زیرساخت ها، دکل و آنتن بوده و امیدواریم تا آخر سال از نظر نصب فیزیکی تجهیزات و راه اندازی برخی از آنها پیشرفت خوبی داشته باشیم.
مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همینطور ضمن اشاره به استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان داخلی هم اظهار داشت: قراردادی را سال قبل با یک شرکت معتبر صنایع الکترونیک در استان فارس جهت ساخت یک دستگاه DME منعقد کردیم که امیدواریم سال جاری با پیشرفت های خوب پروژه، بعد از تحویل نسبت به آزمایش آن در یکی از فرودگاه ها اقدام گردد.
به گفته بهنام سال جاری با عنایت به شرایط کرونا، در بخش آموزش و با کمک اداره کل آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت فرودگاه ها تغییراتی را در نوع آموزش انجام داده ایم به صورتی که آموزش های حضوری به مجازی تبدیل گشته است تا فرایند آموزش پرسنل در شرایط کنونی متوقف نشود.


منبع:

1399/08/25
12:25:48
5.0 / 5
1326
تگهای خبر: آموزش , تعمیرات , توسعه , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آتی جو