به وسیله علم شیمی ممكن شد؛

مقابله با سرطان پروستات با چای سبز دستكاری شده

مقابله با سرطان پروستات با چای سبز دستكاری شده

به گزارش آتی جو محققان با استفاده از یكی از دستاوردهای علم شیمی معروف به چارچوب های آلی فلزی یا ماف توانستند ابزار دستكاری ژنتیك ویژه ای را برای مقابله با سرطان به درون بدن بفرستند.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، ابزار دستکاری ژنتیک CRISPR/Cas۹ توانسته با ایجاد تغییراتی در دی ان ای سلول های سرطانی کارایی خود برای مقابله با سرطان را نشان دهد. اما انتقال این ابزار به درون بدن بدون هشیار کردن تومورهای سرطانی کار ساده ای نیست.
محققان استرالیایی برای حل این مشکل ابزار مورد اشاره را در درون چارچوب های آلی فلزی یا ماف مخفی کرده و آنرا در درون چای سبز قرار دادند و از این روش برای از کار انداختن ژن های کلیدی عامل تکثیر سلول های سرطان پروستات استفاده کردند.
این روش ماهیت تهاجمی اندکی دارد و سبب می شود به روشی ساده و کم هزینه بتوان برای مقابله با سلول های سرطانی اقدام نمود. همینطور بدین شیوه می توان به آسانی برای انتقال حجم زیادی از ابزار دستکاری ژنتیک CRISPR/Cas۹ به درون بدن اقدام نمود.
بررسی ها نشان داده است چارچوب های آلی فلزی به خوبی ابزار دستکاری ژنتیک CRISPR/Cas۹ را در درون خود جابجا می کنند و تنها با استفاده از یک قاشق چای سبز می توان برای مقابله با کل سلول های سرطان پروستات اقدام نمود. کاهش درد و رنج مبتلایان به این نوع سرطان هم مزیت دیگر آن است. بررسی ها نشان داده است با استفاده از این روش درمانی مقدار سلول های سرطان پروستات در بدن بیماران در عرض ۲۴ ساعت تا ۶۶ درصد کاسته می شود.


منبع:

1399/09/03
13:46:30
5.0 / 5
1600
تگهای خبر: علم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آتی جو