پس از حملات سایبری اخیر؛

وزارت خارجه آمریكا دفتر امنیت سایبری تأسیس كرد

وزارت خارجه آمریكا دفتر امنیت سایبری تأسیس كرد

به گزارش آتی جو وزیر امور خارجه آمریکا از تأسیس دفتر جدیدی در درون این وزارتخانه برای پرداختن به موضوعات در رابطه با امنیت سایبری که به سیاست خارجی آمریکا و امور دیپلماتیک مربوط می شود، اطلاع داد.به گزارش آتی جو به نقل از زد دی نت، دفتر مورد اشاره دفتر امنیت فضای سایبر و فناوری های نوظهور یا سی اس ای تی نام دارد.
بنا بر اعلام وزارت خارجه آمریکا دفتر مورد اشاره، تلاشهای دیپلماتیک ایالات متحده را در موضوعات در رابطه با امنیت فضای سایبر در عرصه بین المللی رهبری می کند و در زمینه سیاست گذاری در ارتباط با فناوری های نوظهور که بر روی سیاست خارجی و امنیت ملی تاثیر بگذارد اقدام خواهد نمود.
تلاش برای ایمن سازی فضای سایبر، کاهش احتمال وقوع منازعات سایبری و کمک به آمریکا در جریان رقابت های سایبری استراتژیک همچون دیگر وظایف این دفتر است.
برنامه ریزی برای تأسیس این دفتر از ژوئن سال ۲۰۱۹ شروع شد و این مورد در همان زمان به اطلاع کنگره رسید. اما کنگره با این تصمیم مخالف کرد. استدلال کنگره این بود که این مورد جایگاه مهمی در سیاست خارجی آمریکا دارد و تنها نباید یک دفتر به آن اختصاص پیدا کند. با این وجود دولت ترامپ به تصمیم خود عمل کرد. در بخش دیگری از بیانیه تأسیس این دفتر آمده است: سازماندهی مجدد تلاش ها و تخصیص منابع به فضای سایبر و فناوری های نوظهور برای حفظ امنیت دیپلماسی آمریکا ضروری می باشد. چونکه چین، روسیه، ایران و کره شمالی و دیگر رقبای سایبری و رقبای نوظهور عرصه فناوری امنیت ملی آمریکا را به چالش کشیده اند.
در عین حال کریستوفر پینتر هماهنگ کننده سابق امنیت سایبری وزارت خارجه آمریکا که قبلاً فعالیتهایی در این حوزه داشته، در توئیتر از تأسیس دفتر جدید انتقاد و تصریح کرده: خنده دار است که طی چهار سال ریاست جمهوری ترامپ این کار در اولویت نبود و به آن منابعی اختصاص نیافت و حالا ظرف چند ساعت خبر تأسیس این دفتر اعلام می شود.

1399/10/20
22:49:42
0.0 / 5
952
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آتی جو