گوگل پیام رسان محبوب دانشگاهیان را حذف نمود

گوگل پیام رسان محبوب دانشگاهیان را حذف نمود

گوگل پیام رسان المنت را که از طرف خیلی از دولت ها، شرکت های خصوصی و دانشگاهیان مورد استفاده قرار می گیرد، از اپ استور خود حذف کرده است.به گزارش آتی جو به نقل از انگجت، پیام رسان المنت به سبب ایمنی بالا و رمزگذاری پیام های رد و بدل شده مورد استفاده رسمی خیلی از نهادهای دولتی و خصوصی در سراسر جهان است، اما گوگل مدعی است این برنامه گپ برای میزبانی محتوای نامناسب و پرخاشگرانه به کار می رود و به همین علت آنرا حذف کرده است.
المنت به این اقدام گوگل اعتراض کرده و افزوده که اپلیکیشن مورد اشاره تنها برای میزبانی محتوا به کار می رود و اگر محتوایی توسط سرورهای خود این شرکت میزبانی شود قابل کنترل است، اما محتوای مدنظر گوگل توسط یکی از شرکت های همکار با المنت میزبانی شده و پس المنت کنترل بر روی آن نداشته است.
المنت همین طور می گوید گوگل بدون هیچ هشداری به این شرکت اپلیکیشن آنرا حذف کرده است. برنامه نویسان و توسعه دهندگان المنت هم پیشنهادات و طرح خودرا برای حل مشکل برای گوگل ارسال کرده اند، اما گوگل هیچ واکنشی دراین زمینه نشان نداده است.
مدیران اپلیکیشن المنت از کاربران خواسته اند برای بارگذاری آن از منابع و سایت های دیگر استفاده کنند. گفتنی است خیلی از شرکت ها، مؤسسات تجاری، دانشگاه ها و دولت های آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان از المنت برای تبادل پیام استفاده می نمایند. سختگیری گوگل در زمینه حذف برنامه ای از اپ استور خود که شرکت سازنده میزبان محتوای نامناسب رد و بدل شده بوسیله آن بر روی سرورهای خود نبوده، سبب انتقادهای گسترده از این شرکت شده است.

1399/11/13
00:15:26
0.0 / 5
940
تگهای خبر: آمریكا , توسعه , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آتی جو