برای نخستین بار در ایران؛

راهكار احراز هویت موبایل كانكت رونمایی گردید

راهكار احراز هویت موبایل كانكت رونمایی گردید

آتی جو: برای اولین بار در ایران و با همکاری شاتل موبایل و پژوهشکده AICT دانشگاه صنعتی شریف راهکار احراز هویت موبایل کانکت بعنوان جایگزین رمز یک بارمصرف رونمایی گردید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، شاتل موبایل برای نخستین بار در ایران، از راهکار احراز هویت بوسیله سیمکارت «موبایل کانکت» بومی با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف رونمایی نمود. محصول جدید شاتل موبایل، تحولی در سرعت و ایمنی پروسه احراز هویت در خدمات بانکی، پرداخت و تجارت الکترونیک به وجود می آورد و بوسیله آن احراز هویت، مجوزدهی و شناسایی کاربر واقعی بمنظور ارائه خدمات و مدیریت دسترسی ها بسیار ساده تر و امن تر از پیش صورت خواهد گرفت.
«موبایل کانکت» محصول بومی تازه ای است که برای نخستین بار در ایران از طرف این اپراتور تلفن همراه کشور و با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف و گروه فناوران پیشتاز آینده (مدریک)، رونمایی گردید.
روشی که قبل از این برای احراز هویت در فضای اینترنت بسیار رایج شده است، OTP یا همان رمز یک بارمصرف است که معمولاً بوسیله پیامک برای مشترک ارسال شده و در بسیاری موارد مانند عملیات بانکی استفاده می شود. اما فناوری و روش تازه احراز هویت در دنیا با نام موبایل کانکت (Mobile Connect)، این پروسه را ساده تر، سریع تر و امن تر از پیش کرده است.
در این راهکار، احراز هویت بوسیله «سیم کارت» انجام می شود. برای مثال در مواقعی که کاربر در هنگام استفاده از خدمات اینترنتی نیاز به ثبت نام و یا احراز هویت دارد، بعد از ثبت درخواست مشترک، «پیامی از سمت سیم کارت» برای مشترک نمایش داده می شود و در صورتیکه این درخواست از طرف کاربر تأیید شود، احراز هویت به صورت خودکار انجام شده و مشترک می تواند بدون نگرانی از نشت اطلاعات و دسترسی غیرمجاز، بسادگی و در زمانی کوتاه از این امکان برای ورود یا لاگین به خدمات مختلف در سایت ها و خدمات پرداخت، بدون اینکه نیازی به حفظ کردن رمز عبورهای گوناگون داشته باشد، استفاده نماید.
در نخستین گام اجرائی این محصول جدید و همگام با روندهای جهانی، شاتل موبایل از موبایل کانکت برای ورود به سیستم «مدیریت حسابی اینترنتی» خود استفاده خواهدنمود و بر این اساس، مشترکین سیمکارت های شاتل موبایل می توانند بوسیله آن، به سادگی و بدون نیاز به رمز ورود، وارد پنل مدیریت اینترنتی حساب سیمکارت شاتل موبایل خود شوند.
راهکار جدید «Mobile Connect» بیش از هر ابزار دیگری دسترسی کاربر نهایی را به دنیای خدمات دیجیتال، در عین ساده سازی، ایمن تر می کند و فرصت های جدیدی را با ایمن سازی، ساده سازی و سرعت بیشتر، پیش روی کاربران نهایی، سازمان ها، شرکتها و عرضه کنندگان خدمات آنلاین، بانکی و ارتباطی قرار می دهد.
احراز هویت ایمن، سریع و ساده مبتنی بر موبایل کانکت، اعتماد و اطمینان خاطر بیشتری بین مشتری نهایی، عرضه کنندگان خدمات دیجیتال و اپراتور خدمات مخابراتی ایجاد خواهدنمود.
احراز هویت (Authentication) برای ورود ساده، سریع و ایمن و احراز هویت دو مرحله ای، مجوزدهی (Authorization) برای صدور مجوز دسترسی سریع و ایمن کاربران نهایی به درخواست های ارائه کنندگان خدمات (مانند بانک ها و خدمات پرداخت)، شناسایی (Identity) برای توانمندسازی کاربران نهایی بمنظور تأیید و یا به اشتراک گذاری سریع و ایمن اطلاعات شخصی با عرضه کنندگان خدمات دیجیتال، و به کارگیری تجهیزات و اطلاعات شبکه برای تصدیق هویت و جلوگیری از هک، نفوذ و تقلبات، همچون کارکردهای این تکنولوژی جدید است که با راهبری انجمن جهانی تلفن همراه (GSMA)، برای ایجاد ایمنی، اعتماد، سرعت و سهولت بیشتر در اختیار بانک ها و کسب و کارهای مبتنی بر خدمات پرداخت، فعالین حوزه تجارت الکترونیک و دستگاه های دولتی قرار گرفته است. شاتل موبایل، اپراتور نسل جدید تلفن همراه با پوشش ۳G و ۴G/LTE در سراسر کشور با پیش شماره ۰۹۹۸ و کد یک است که برای اولین بار در ایران، فناوری نوآورانه «سیم کارت هوشمند» را به بازار ارتباطی کشور معرفی کرده که برمبنای آن، سیمکارت هوشمند شاتل موبایل با تحلیل آنتن های موجود در محدوده محل حضور مشترک، بهترین آنتن و پوشش شبکه را بطور خودکار برای وی انتخاب می کند.
علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره راهکارهای سازمانی این اپراتور، می توانند به وب سایت شاتل موبایل مراجعه کنند یا بوسیله شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰ و به صورت ۲۴ ساعته با کارشناسان فروش شاتل موبایل در ارتباط باشند.


منبع:

1399/11/26
15:49:42
0.0 / 5
1104
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آتی جو