زورگویی اوبر به رانندگانش در انگلیس متوقف گردید

زورگویی اوبر به رانندگانش در انگلیس متوقف گردید

برمبنای حکم دادگاه در انگلیس از این پس رانندگان شرکت تاکسی اینترنتی اوبر کارمند این شرکت و نه خویش فرما محسوب می شوند و اوبر مجبور به رعایت حقوق آنهاست.به گزارش آتی جو به نقل از زد دی نت، اوبر نبرد قضائی و حقوقی مقابل رانندگان خودرا در انگلیس باخت و انتظار می رود هزاران راننده طرف قرارداد با این شرکت برای دریافت غرامت از آن اقدام نمایند.
اپلیکیشن اوبر در بیش از ده هزار شهر در سراسر جهان مشغول فعالیت است، اما بیشتر رانندگان آن در قالب قرارداد خویش فرمایی با اوبر همکاری می کنند و همین مساله سبب می شود که از دریافت حقوق برمبنای قوانین کار و حداقل دستمزد و نیز پرداخت پاداش و حقوق در روزهای تعطیلات و غیره محروم شوند.
اگر چه عقد قرارداد خویش فرمایی موجب می شود که افراد خود زمان و ساعات فعالیت حرفه ای خویش را مشخص کنند، اما این امر زمینه را برای سوءاستفاده و استثمار نیروی کار نیز فراهم می آورد و پس دادگاهی در انگلیس پس از بررسی شکایت رانندگان اوبر دراین زمینه به نفع آنان رأی داد.
رسیدگی به این پرونده از سال ۲۰۱۶ در جریان بوده و اوبر به شیوه های مختلف تلاش نموده تا جلوی موفقیت رانندگان را بگیرد. اما در نهایت دیوان عالی انگلیس به نفع رانندگان حکم صادر کرد. این دیوان آخرین مرجع و عالی ترین دادگاه تجدیدنظر در انگلیس بشمار می رود.
با این تحول، اوبر مجبور به تغییر همه جانبه مدل کسب وکار خود در انگلیس خواهد بود و باید مواردی همچون کرایه های جدید، شرایط قرارداد و توانایی جریمه رانندگان در صورت عدم پذیرش چندین سفر را تعیین کند.

1399/12/02
20:38:59
0.0 / 5
821
تگهای خبر: اینترنت , حقوق , شركت , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آتی جو