مشكل خالی شدن ناگهانی باتری ها در هوای سرد حل شد

مشكل خالی شدن ناگهانی باتری ها در هوای سرد حل شد

آتی جو: یکی از اشکالات مهم باتری های لیتیومی خالی شدن ناگهانی آنها در هوای سرد است که عملکرد دستگاه های برقی را مختل می کند. اما پژوهشگران چاره ای برای این مشکل یافته اند.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، پژوهشگران برای کمک به حفظ شارژ باتری ها در هوای سرد باتری لیتیومی جدیدی ساخته اند که در الکترولیت آن از پیوندهای ضعیف استفاده شده و همین مساله توان حفظ شارژ آنرا در سرما می افزاید.
باتری های لیتیومی در مقایسه با باتری های مبتنی بر ترکیب دو فلز گرافیت و مس از چگالی انرژی زیادی برخوردار می باشند. ولی توان جابجایی یون های لیتیومی بین آند و کاتد در هوای سرد کاهش پیدا می کند و پژوهشگران دانشگاه سن دیه گو برای حل این مشکل الکترولیت جدیدی را برای باتری های لیتیومی ساخته اند که در هوای سرد نیز قابلیت خودرا حفظ نموده و یخ نمی زند.
این امر سبب می شود که حرکت یون های لیتیوم بین کاتد و اند در هوای سرد نیز به شکل عادی صورت گیرد و شارژ باتری به سرعت خالی نشود. آزمایش انجام شده بر روی الکترولیت جدید در هوای منفی ۶۰ درجه سانتیگراد نشان داد که باتری مجهز به آن ۷۶ درصد از شارژ اولیه خودرا حفظ نموده و این رقم در هوای منفی ۴۰ درجه سانتیگراد به ۸۴ درصد افزایش یافته است. انتظار می رود در آینده پس از بررسی های بیشتر دراین زمینه بتوان برای تولید تجاری باتری های لیتیومی که در هوای سرد کارایی دارند نیز اقدام نمود.


منبع:

1399/12/14
13:09:07
0.0 / 5
1202
تگهای خبر: آینده , انرژی , پژوهشگر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آتی جو