برای دانش آموزان و دانشجویان؛

ابداع هوش مصنوعی كه سطح تمركز افراد را تشخیص می دهد

ابداع هوش مصنوعی كه سطح تمركز افراد را تشخیص می دهد

یک شرکت تجاری از ابداع فناوری هوش مصنوعی تازه ای آگاهی داده که مشخص کردن کمی میزان و سطح تمرکز افراد را ممکن می کند.به گزارش آتی جو به نقل از زد دی نت، فناوری مورد اشاره که توسط شرکت فوجیتسو ابداع شده، نشان میدهد آیا افراد برای انجام کاری که بر عهده گرفته اند از تمرکز کافی برخوردار می باشند یا خیر.
تا به حال از مدلهای هوش مصنوعی برای مشخص کردن احساسات و رفتار افراد استفاده شده بود، اما با توجه به این که حالات چهره و رفتار افراد برمبنای وظیفه در حال انجام و پس زمینه فرهنگی اشخاص متفاوت می باشد، مدلهای هوش مصنوعی به دشواری می توانند با تحلیل دقیق چهره هر فرد دریابند او تا چه حد بر روی کاری که در حال انجام می باشد، متمرکز شده است.
مدل هوش مصنوعی جدید ابداع شده توسط شرکت فوجیتسو با بررسی و تحلیل تک تک عضلات صورت از دقت بیشتری برای ارائه نتایج دراین زمینه برخوردارست. این مدل می تواند با سرعت بالایی تغییرات چهره مانند تغییر در حالت دهان یا عضلات اطراف آنرا تشخیص دهد و دقت آن در حدود ۸۵ درصد برآورد شده است.
مدل مورد اشاره با موفقیت بر روی ۶۵۰ نفر از اتباع کشورهای چین، ژاپن و آمریکا آزمایش شده و میزان تمرکز آنها بر روی کارشان را در سه سطح کم، متوسط و بالا نمایش داده است. فوجیتسو امیدوار است از این مدل جهت بررسی میزان توجه دانش آموزان و دانشجویان در کلاس های آنلاین به درس، مشخص کردن میزان تمرکز در نشست های آنلاین دیگر و غیره استفاده گردد.


منبع:

1399/12/22
14:20:15
0.0 / 5
822
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آتی جو