انتقاد نمایندگان آمریكا به شركت نكردن اپل در جلسه استماع كنگره

انتقاد نمایندگان آمریكا به شركت نكردن اپل در جلسه استماع كنگره

آتی جو: اپل بطور ناگهانی اعلام نموده در جلسه استماع سنا با موضوع بررسی چالش های رقابتی مربوط به اپ استورها شرکت نمی نماید. این امر انتقاد نمایندگان کنگره را در پی داشته است.به گزارش آتی جو به نقل از رویترز، طبق بیانیه نمایندگان کنگره آمریکا، اپل از شهادت در جلسه استماع کمیته سنا سر باز زده است. این جلسه جهت بررسی چالش های رقابتی مربوط به فروشگاه های اپلیکیشن مربوط است.
توسعه دهندگان اپلیکیشن از مدت ها قبل اپ استور اپل و پلی استور گوگل را متهم کرده اند با الزام به پرداخت های خاص برای تقسیم درآمد و تنظیم قوانین سختگیرانه برای حضور در این محیط ها مرتکب رفتارهای ضدرقابتی شده اند. در همین راستا قرار بود یک جلسه استماع توسط کمیته زیرمجموعه سنا در اواخر ماه آوریل اجرا شود. البته تاریخ این جلسه هنوز مشخص نشده است.
ایمی کلوبوچار (نماینده حزب دموکرات) همراه مایک لی (نماینده جمهروریخواه) اعلام نمودند با ارسال نامه ای به تیم کوک مدیر ارشد اجرائی اپل از این شرکت خواسته اند در تصمیم خود تجدید نظر کند.
در این نامه آمده است: کمی بیش از دو هفته پیش از برگزاری جلسه استماع برنامه ریزی شده، اپل بطور ناگهانی اعلام نمود هیچ شاهدی را برای حضور در این نشست اعزام نمی نماید. تغییر جهت ناگهانی اپل و رد کردن حضور شاهد برای شهادت دادن غیر قابل قبول است.
اپل به درخواست اظهارنظر در این مورد پاسخی نداده است.
از سوی دیگر گوگل توافق کرده تا در جلسه استماع کمیته زیرمجموعه سنا شهادت دهد.


منبع:

1400/01/22
13:30:20
5.0 / 5
1036
تگهای خبر: آمریكا , توسعه , شركت , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آتی جو