پیشبینی زمان مرگ با بررسی میكروبیوم روده

پیشبینی زمان مرگ با بررسی میكروبیوم روده

به گزارش آتی جو محققان فنلاندی می گویند با بررسی ساختار نوعی میکروبیوم موجود در روده انسان میتوان از یک دهه قبل زمان مرگ احتمالی ناشی از ابتلاء به بیماری های خطرناک را پیش بینی نمود.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، این پژوهش نشان داده است تحلیل مواد تشکیل دهنده یک ساختار میکروبیوم در روده افراد منجر به پیشبینی زمان مرگ احتمالی افراد از ده تا حداکثر پانزده سال زودتر خواهد شد.
نتایج این تحقیق علمی که در نشریه نیچر به چاپ رسیده مبتنی بر بررسی نمونه های میکروبیوم مورد اشاره است که از ۷۲۱۱ داوطلب با متوسط سنی ۵۰ سال در فنلاند به دست آمده است. این نمونه ها در سال ۲۰۰۲ جمع آوری شده و طی یک بازه زمانی ۱۵ ساله مورد بررسی قرار گرفته است.
این میکروبیوم از خانواده میکروب های Enterobacteriaceae است و گسترش دامنه فعالیت آن احتمال مرگ به دلیل ابتلاء به بیماری های تنفسی و گوارشی را زیاد می کند. همینطور افزایش مقدار کمی Enterobacteriaceae منجر به بیشتر شدن احتمال ابتلاء به سرطان های در رابطه با روده بزرگ و بیماری های التهابی روده می شود.
هنوز معلوم نیست چه عواملی به افزایش مقدار این میکروبیوم کمک می نماید و پژوهشگران در حال بررسی این مورد هستند. اما به نظر می آید پیروی از سبک زندگی سالم و پرهیز از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات، عدم پرخوری، استفاده از مواد غذایی سالم و تازه جلوی افزایش آنرا بگیرد.

1400/02/23
22:40:59
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: پژوهشگر , چاپ , علم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آتی جو