جمع آوری دوربین های تشخیص چهره مخفی از واشنگتن

جمع آوری دوربین های تشخیص چهره مخفی از واشنگتن

به دنبال اعتراض های گسترده مدنی، دوربین های تشخیص چهره مورد استفاده پلیس واشنگتن که قبلاً برای شناسایی معترضان مورد استفاده قرار گرفته بودند، جمع آوری می شوند.به گزارش آتی جو به نقل از انگجت، دوربین های تشخیص چهره تا قبل از این توسط ۱۴ نهاد فدرال و محلی در نقاط مختلف آمریکا مورد استفاده بوده اند و مقرر است به تدریج استفاده از همه آنها متوقف شود.
مهم ترین عامل توقف استفاده از این دوربین ها ضعف آنها در جهت شناسایی دقیق چهره افراد و احتمال بالای خطا به ویژه در زمان شناسایی رنگین پوستان و زنان است. مشکلات مورد اشاره موجب تصویب قانونی در مجلس ایالت ویرجینیا با هدف توقف استفاده از دوربین های مورد اشاره شد که سبب شد قوانین مشابهی در بعضی ایالت های دیگر آمریکا نیز به تصویب برسد.
بر اساس قوانین مورد اشاره استفاده از این دوربین ها مستلزم جلب نظر موافق مجالس قانون گذاری ایالتی است. پلیس در نقاط مختلف آمریکا از چند سال قبل بصورت مخفیانه استفاده از دوربین های شناسایی چهره را آغاز نموده بود که پس از شناسایی و دستگیری برخی معترضان در نقاط مختلف آمریکا وجود این دوربین ها کشف شد.
در عین حال دقت پایین این دوربین ها در شهرهایی مانند پورتلند، بوستون و سان فرانسیسکو منجر به دستگیری اشتباه افراد شده است. در بعضی موارد افرادی که در حال گذر از یک منطقه با حضور معترضان بوده اند به اشتباه بعنوان افراد معترض و خرابکار تشخیص داده شده اند.

1400/02/30
22:50:43
5.0 / 5
326
تگهای خبر: آمریكا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آتی جو