صدور نامه معافیت بیمه ای دانش بنیان ها آنلاین شد

صدور نامه معافیت بیمه ای دانش بنیان ها آنلاین شد

صدور نامه های معافیت حق بیمه قراردادهای دانش بنیان، از جانب مرکز شرکتهای دانش بنیان آنلاین شد.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری، خدمات بیمه ای مرکز شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تنوع قابل توجهی برخوردار می باشد. یکی از این خدمات، معافیت حق بیمه قراردادهای دانش بنیان، است.
بر اساس قانون در قراردادهای منعقد شده توسط شرکتهای تجاری، بخشی از حق بیمه تأمین اجتماعی باید توسط شرکت پرداخت گردد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت تسهیل این موضوع، یک تفاهمنامه با سازمان تأمین اجتماعی منعقد کرد.
طی تفاهم صورت گرفته، کلیه قراردادهای دانش بنیان که به تأیید معاونت برسند از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها معاف خواهند بود. این خدمت می تواند بار مالی ناشی از هزینه های قراردادهای مختلف کاری را برای شرکتهای دانش بنیان کم کند. چونکه برخی اوقات سهم حق بیمه پرداختی، بسیار بالا است و مبالغ قابل توجهی را در بر می گیرد.
پس از فعال شدن این خدمت، فعالان دانش بنیان استقبال شایانی از آن به عمل آوردند. با عنایت به این که برخورداری از این معافیت نیازمند دریافت نامه تاییدیه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، متقاضیان برای دریافت تاییدیه باید حضوراً رجوع می کردند.
با توجه به اینکه مرکز شرکتهای دانش بنیان تقریباً تمام خدمات خویش را به صورت آنلاین عرضه می کند. این خدمت را هم به صورت آنلاین ارائه کرد.
با هدف تسریع فرایند ارزیابی و صدور نامه معافیت از ضرایب حق بیمه قراردادها، از این پس فرایند ارزیابی و صدور این نامه ها به صورت برخط و در سامانه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان انجام می شود.


منبع:

1400/03/18
23:08:49
5.0 / 5
384
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آتی جو