یك هیات كنیایی برای بازدید از زیرساخت فناورانه به ایران آمدند

یك هیات كنیایی برای بازدید از زیرساخت فناورانه به ایران آمدند

آتی جو: یک هیات 20 نفره از کنیا برای بازدید از زیرساخت‎ های فناورانه و توانمندی های علمی کشور به ایران آمدند تا فرصتی برای بسط تعاملات دو جانبه برقرار شود.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری، بهمن ماه سال ۹۹، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در راس یک هیات تجاری و فناور به کشور کنیا سفر کرد تا فضای همکاری مشترک فناورانه و تجاری میان دو کشور تقویت شود.
در این سفر ۳ روزه نمایندگان ۴۰ شرکت دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی با یکصد شرکت کنیایی در نشستی تجاری و فناورانه شرکت کردند تا فضایی مشترک برای همکاریهای دو جانبه و صادرات محصولات و خدمات برای طرفین شکل گیرد.
از دیگر دستاوردهای این سفر، افتتاح خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در کشور کنیا بود. این مرکز در یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه به وجود آمد تا فضایی باشد برای ارائه دستاوردها و توانمندی های علمی و فناورانه شرکت های ایرانی در کنیا و قاره آفریقا.
در ادامه این سفر و تلاش دو کشور برای توسعه تعاملات دو جانبه، با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هیاتی ۲۰ نفره از فعالان اقتصادی مطرح کنیا در زمینه صنایع کشاورزی و مواد غذایی میهمان ایران شدند تا زمینه برای توسعه صادرات محصولات فناورانه ایرانی و ایجاد زمینه تبادل محصولات دانش بنیان میان ۲ کشور برقرار شود.
برنامه سفر ۷ روزه این هیات، شامل جلسات و بازدیدهای گوناگون با بخش های مختلف دولتی و خصوصی به ویژه شرکت های دانش بنیان بمنظور مذاکره درباب فرصت های سرمایه گذاری و تبادل تجاری در حوزه ماشین آلات و محصولات کشاورزی و تجارت متقابل، با همتایان ایرانی است.


منبع:

1400/03/24
10:06:14
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آتی جو