مقابله با سرطان پستان با روش جدید ایمنی درمانی محقق ایرانی

مقابله با سرطان پستان با روش جدید ایمنی درمانی محقق ایرانی

به گزارش آتی جو محقق ایرانی دانشگاه مک مستر، متد جدیدی را برای نابودی تومورهای سرطان پستان با استفاده از یک روش تازه ایمنی درمانی معروف به کار - ان کی ابداع کرده است.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، ایمنی درمانی یکی از روش های نوظهور برای مقابله با انواع سرطان است. اما از بین بردن تومورهای سرطانی بدین شیوه امکان دارد اثرات سو جانبی بر روی بدن داشته باشد. دکتر علی آشکار، پژوهشگر ایرانی دانشگاه مک مستر، شکل جدیدی از روش درمانی مبتنی بر ایمنی درمانی را ابداع کرده که مبتنی بر تقویت نوع متفاوتی از سلول های ایمنی بدن است.
تومورهای سرطانی معمولا با فریب سیستم ایمنی بدن جلوی شناسایی خویش را می گیرند، اما در روش جدید ایمنی درمانی از خطای سیستم ایمنی بدن جلوگیری می شود. تا پیش از این از روش ایمنی درمانی کار تی برای تقویت سلول های ایمنی به منظور حمله به تومورها استفاده می شد. این روش برای درمان سرطان خون مفید می باشد، اما قابلیت نابودی تومورها را ندارد.
روش جدید ایمنی درمانی معروف به Car NK از سلول های ایمنی معروف به ان کی برای هدف قراردادن تومورها استفاده می نماید. به قول دکتر آشکار سلول های ان کی هوشمندتر هستند و تنها به سلول های تومورهای سرطانی حمله می کنند. آنها می توانند سلول های سالم بدن را با دقت بالاتری شناسایی کرده و از حمله به آنها اجتناب کنند.
کارایی این روش ایمنی درمانی در آزمایشگاه برای نابودی تومورهای سرطان پستان با موفقیت به اثبات رسیده و عدم صدمه دیدن سلول های سالم در این فرآیند باعث امیدواری پزشکان شده است. البته هنوز باید این روش درمانی بر روی حیوانات و سپس انسان ها آزمایش شود.

1400/04/09
10:32:43
5.0 / 5
330
تگهای خبر: پژوهشگر , دانش , سیستم , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آتی جو