ابداع جالب یك دانشجو؛

دستگاهی كه جان قربانیان چاقوكشی را نجات می دهد

دستگاهی كه جان قربانیان چاقوكشی را نجات می دهد

آتی جو: یک دانشجو ابزاری ابداع کرده که زخم چاقو را می بندد و با جلوگیری از خونریزی بیش از اندازه به نجات جان فرد کمک می نماید.


به گزارش آتی جو به نقل از پرس اسوسیشن، یک دانشجو دستگاهی طراحی نموده که به امدادگران کمک می نماید خونریزی ناشی از زخم های چاقو را به سرعت متوقف کنند. جوزف بنتلی یک دانشجوی طراحی و فناوری در دانشگاه لوگبروگ نمونه اولیه دستگاه REACT را ساخته که با بهره گیری از فشار در محل زخم، خونریزی را متوقف می کند.
در حقیقت دستگاه زخم را در مناطقی هدف می گیرد که بطور کلی درمان آن مشکل است مانند زیر بغل و شکم. ممکنست قربانی زخم با چاقو طی ۵ دقیقه جان خودرا از دست بدهد، بدین سبب اولویت امدادگران متوقف کردن خونریزی بیش از اندازه است. بگفته این دانشجوی سال آخر دستگاه REACT سریع تر از روش های سنتی می تواند زخم را ببندد و بعد هنگام عمل جراحی می توان آنرا به آسانی برداشت. بطور معمول امدادگران و پلیس از کیت کنترل خونریزی استفاده می نمایند که حاوی گاز پانسمان است و با فشار روی زخم فشرده می شود. اصول فعالیت REACT نیز به همین شیوه است اما در مدت زمان کوتاه تری خونریزی را متوقف می کند. همین طور اگر این دستگاه زخم را به اندازه کافی فشار ندهد، می توان آنرا برداشت و پروسه متوقف کردن خونریزی را باردیگر انجام داد. بنتلی در این زمینه می گوید: کاربرد ساده دستگاه و پروسه خودکار سیستم REACT به امدادگران کمک می نماید سریع تر جان قربانی را نجات دهند.


منبع:

1400/04/12
16:43:41
5.0 / 5
279
تگهای خبر: دانش , دستگاه , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آتی جو