ابداع روشی با نانوذرات؛

شناسایی دقیق موقعیت تومورهای سرطانی با آزمایش ادرار

شناسایی دقیق موقعیت تومورهای سرطانی با آزمایش ادرار

آتی جو: پژوهشگران دانشگاه ام آی تی از یک روش تشخیصی جدید مبتنی بر نانوذرات برای شناسایی سرطان با آزمایش ادرار بهره برده اند که موقعیت دقیق تومورها در بدن را نیز مشخص می کند.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، این روش به شناسایی سریع سرطان منجر می شود و فرصت کافی برای درمان آنرا در اختیار پزشکان قرار می دهد.
برای استفاده از این روش انجام آزمایش ساده ادرار کافی است و در صورتیکه این آزمایش وجود تومورهای سرطانی را در بدن ثابت کند، در ادامه می توان محل تجمع آنها را در بدن هم مشخص کرد.
نانوذراتی که در این آزمایش به کار گرفته می شوند قادر به تولید نشانگرهای زیستی مصنوعی در بدن افراد سرطانی هستند و استفاده آزمایشی از آنها امیدوارکننده بوده است.
تومورهای سرطانی برای مخفی کردن خود به طور معمول از آنزیم هایی به نام پروتئاز استفاده می نمایند و این آنزیم ها نیز در بافت های مختلف بدن مخفی می شوند. ولی در نانوذرات جدید از نوعی پپتید و نیز مس – ۶۴ استفاده شده که یک ردیاب رادیواکتیو است و محل های تجمع پروتئازها را شناسایی می کند. انتظار می رود در آینده نزدیک این آزمایش ادرار برای تشخیص سرطان به کار گرفته شود.


منبع:

1400/04/26
15:07:48
5.0 / 5
202
تگهای خبر: آینده , تولید , دانش , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آتی جو