جف بزوس و همراهانش به مرز فضا رفتند و برگشتند

جف بزوس و همراهانش به مرز فضا رفتند و برگشتند

موشک نیوشپارد کپسول حامل جف بزوس، برادر او، جوانترین و سالمندترین فضانورد را به مرز فضا برد و بعد از حدود ۱۱ دقیقه به زمین بازگشت.


به گزارش آتی جو به نقل از وال استریت ژورنال، جف بزوس و ۳ فرد دیگر همراه کپسول و موشک نیوشپارد به مرز فضا سفر کرد و بعد از تکمیل پرواز به زمین بازگشت.
در این سفر که اندکی بیشتر از ۱۰ دقیقه طول کشید، بزوس و همراهانش به ارتفاع حدود ۶۰ مایلی زمین زمین رفتند. کپسول حامل آنها از صحرای غرب تگزاس به فضا ارسال شد. البته هرچند این سفر به مرز فضا بود اما به قول کارشناسان نقطه عطفی در فعالیتهای شرکت بلواوریجین بشمار می رود.
بعد از آنکه موشک از زمین بلند شد، کپسول در ارتفاع ۴۷ مایلی زمین از آن جدا شد اما هر دوی آنها به حرکت به سمت بالا ادامه دادند و حتی از ارتفاع ۶۲ مایلی زمین (مرز فضا) بالاتر رفتند. در این زمان بزوس و همراهانش کمربندهایشان را باز کردند و در کپسول شناور شدند. بزوس هنگام کاهش ارتفاع کپسول اظهار داشت: خدمه اینجا بسیار خوشحال هستند.
بوستر موشک نیوشپارد به صورت عمودی روی زمین فرود آمد و بعد از آن کپسول هم به آرامی روی زمین قرار گرفت. در این سفر علاوه بر جف بزوس، برادر او مارک بزوس ۵۰ ساله، الیور دائمن ۱۸ ساله (جوان ترین فضانورد) و والی فانک ۸۲ ساله (سالمندترین فضانورد) هم حضور داشتند. بعد از انجام این سفر ریچارد برانسون بنیانگذار شرکت ویرجین گالکتیک که هفته گذشته به مرز فضا سفر کرده بود، به جف بزوس تبریک گفت.


منبع:

1400/04/31
14:36:58
5.0 / 5
192
تگهای خبر: شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آتی جو