اعمال نخستین تحریم دولت آمریکا ضد صرافی ارز رمز

اعمال نخستین تحریم دولت آمریکا ضد صرافی ارز رمز

آتی جو: دولت بایدن برای نخستین بار در تاریخ آمریکا یک صرافی ارز رمز را به سبب همکاری با باج افزار نویسان و تسهیل تبادلات مالی آنها تحریم کرد.به گزارش آتی جو به نقل از رویترز، این صرافی پرداخت های غیرقانونی ناشی از حملات باج افزاری را برای باج افزار نویسان ممکن می کرد.
وزارت خزانه داری آمریکا نام این صرافی را سوئکس اعلام نموده و افزوده که صرافی مذکور نقل و انتقالات مالی غیرقانونی مربوط به طراحان هشت نوع باج افزار را تسهیل کرده است. تابحال تحریم صرافی های ارز رمز توسط مقامات آمریکایی به سبب همکاری با باج افزار نویسان سابقه نداشته است.
به گفته ولی آدیمو معاون وزیر خزانه داری آمریکا، وجود صرافی های ارز رمز مانند سوئکس برای مهاجمان سایبری حیاتی می باشد، برای اینکه آنها موجب کسب سود توسط باج افزار نویسان می شوند. ما با این اقدام نشان دادیم که می خواهیم زیرساخت های غیرقانونی مورد استفاده برای انجام این حملات را مختل نماییم.
در سالهای اخیر حملات باج افزاری زیادی به زیرساخت های کلیدی آمریکا، مانند خطوط انتقال انرژی، شرکت های خدمات کشاورزی، نیروگاه های تامین برق و آب و غیره صورت گرفته است.
در سال ۲۰۲۰ مقدار باج پرداختی به باج افزار نویسان در آمریکا به ۴۰۰ میلیون دلار رسید که نسبت به سال ۲۰۱۹ چهار برابر شده است.


منبع:

1400/07/01
11:33:36
5.0 / 5
238
تگهای خبر: آمریكا , انرژی , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آتی جو