تبدیل انرژی حاصل از طریق رفتن به گرمایش و سرمایش پا

تبدیل انرژی حاصل از طریق رفتن به گرمایش و سرمایش پا

به گزارش آتی جو، کفی های دو روی جدیدی بوسیله ی یک شرکت فرانسوی ساخته شده که می تواند انرژی حاصل از طریق رفتن افراد را به گرمایش و سرمایش تبدیل کند.


به گزارش آتی جو به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، کفی های گرمایشی که قبلاً شاهد بوده ایم، معمولا از باتری برای ایجاد گرمای الکتریکی به منظور گرم کردن پا و انگشتان پا استفاده می نمایند. حالا شرکت فرانسوی سول کولر(Solecooler) طرح نویی درانداخته و کفی های دو طرفه معروف به «کلیم فیت»(Climfeet) را توسعه داده است.
مهندسان این شرکت، سخت افزار الکتریکی را دور زده اند و نیروی خویش را مستقیماً از منبع، یعنی خود پاها می گیرند.
این کفی ها از انرژی مکانیکی ناشی از حرکات پا برای به حرکت درآوردن عناصر گرمایش و سرمایش یکپارچه استفاده می نمایند. طراحی دو رو یا دو طرفه به این معنا است که وقتی فصل تغییر می کند، پوشنده می تواند به آسانی کفی را بچرخاند تا اثر معکوس داشته باشد.
کاربر چه سمت سرمایش را به سمت بالا قرار داده باشد چه سمت گرمایش، هر دو طرف از راه انرژی مکانیکی کار می کنند تا کاربرد مورد نظر را ایجاد کنند. ازاین رو هنگامی که کاربر قدم برمی دارد، غلاف های نرم و حباب مانند در سمت خنک کننده هوا را فشرده می کند و آنها را روی سلول های فشرده و تقویت شده در سمت گرم فشار می دهد و از راه فشرده سازی هوا اثر گرمایی تا دمای چهار درجه سانتی گراد به وجود می آورد.
سپس در حرکت به سمت بالا، هوا در سلول های نرم در سمت خنک کننده منبسط می شود و یک اثر خنک کننده تا منفی ۳.۵ درجه سانتیگراد به وجود می آورد.
قابل ذکر است که کاربر فقط اثری را احساس می کند که در ارتباط با سمت بالا است، ازاین رو می تواند کفی را متناسب با آب و هوای موجود تنظیم کند.


کفی های Climfeet از تلفیقی از سیلیکون و مس در ساخت خود استفاده می نمایند که انعطاف پذیری و تنظیم حرارتی کارآمد را تضمین می کنند. سلول های هوا همینطور یک بالشتک طبیعی ایجاد می کنند تا مقداری جذب ضربه و راحتی کلی را بالا برند.
شرکت سازنده اعتراف می کند که کارآمدی Climfeet به اندازه یک سیستم تنظیم دما که دارای باتری است، نیست، اما خاطرنشان می کند که طراحی آن یکپارچه تر است و همینطور نقاط داغی را که در طراحی های الکتریکی ایجاد و باعث آزار کاربران می شوند، ایجاد نمی کنند و برخلاف کفی های باتری دار تا آن زمان که کاربر به حرکت خود ادامه دهد، کار می کند.
این شرکت همینطور اشاره می کند که اثرات تنظیم دمای Climfeet در هوای سرد یا گرم مشخص می شود و امکان دارد در دماهای متوسط بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد قابل توجه نباشد.
شرکت سول کولر کفی های کلیم فیت را با در نظر گرفتن کاربران مختلف همچون کارگران در محیط های بسیار سرد یا گرم، ورزشکاران در فضای باز، نیروهای امداد نظامی و اضطراری و حتی حیوانات خانگی که در هوای گرم یا سرد راه می روند، طراحی نموده است.
کفی های Climfeet حالا با قیمت ۷۱ دلار در دسترس هستند و ارسال آن به سراسر جهان هم امکان دارد، اما هزینه حمل و نقل آن جداگانه محاسبه می شود.1401/12/24
13:26:19
5.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آتی جو