عملکرد موفقیت آمیز دستگاه آشکارساز چین در قطب جنوب

عملکرد موفقیت آمیز دستگاه آشکارساز چین در قطب جنوب

آتی جو: آتی جو: تجهیزات تشخیص تراهرتز چین با موفقیت در قطب جنوب عملیات انجام داده و با تکمیل آزمایش های رصدی نجومی در فرکانس های تراهرتز نتایج خوبی را به دست آورده است.


به گزارش آتی جو به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، پژوهشگران رصدخانه کوه بنفش (PMO) که زیر نظر آکادمی علوم چین فعالیت می کند، اظهار نمودند تجهیزات تشخیص شامل دستگاه های هسته ای مانند گیرنده تراهرتز ابررسانا، دستگاه خنک کننده با دمای پایین و آنتن های کوچک با دقت بالا است.
یک تیم تحقیقاتی مشترک از پژوهشگران رصدخانه کوه بنفش و مؤسسه تحقیقات قطبی چین این آزمایش ها را در ایستگاه های کوئن لون و تایشان چین در قطب جنوب طی سی و نهمین نمایشگاه این کشور در قطب جنوب که در اکتبر ۲۰۲۲ شروع شد، انجام دادند.
آنها به دقت گذر اتمسفر را در فرکانس ۰.۵ تراهرتز در Dome A (جایی که ایستگاه کوئن لون در آن قرار دارد) اندازه گیری کردند و سیگنال هایی را در این باند فرکانسی بین مکان هایی که کیلومترها از هم فاصله دارند، در مناطق داخلی قطب جنوب مخابره و دریافت نمودند. رصدخانه کوه بنفش اظهار داشت: این تحقیقات پایه ای قوی در حوزه فناوری ارتباطات در این قاره است.
منبع:

1401/12/25
12:52:20
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آتی جو