انجمن ترویج علم ایران اعلام كرد؛

فراخوان اعطای بیست و چهارمین جایزه ترویج علم

فراخوان اعطای بیست و چهارمین جایزه ترویج علم

به گزارش آتی جو، انجمن ترویج علم ایران بیست و چهارمین جایزه ترویج علم را در آبان ماه ۱۴۰۲ برگزار می نماید. داوطلبان علاقمند برای ارسال مدارک خود تا ۱۰ مهرماه فرصت دارند.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، ترویج علم به مفهوم کوشش برای بازتاب اندیشه های علمی به روشی است که تمام افراد بتوانند مفاهیم اساسی یک علم را درک کنند، به عبارت دیگر هر فعالیتی که برای همگانی کردن علم، گسترش تفکر و طرز فکر علمی و علاقمند کردن مردم یا گروه هایی از آنها به علم و کارهای علمی صورت می گیرد ترویج علم شمرده می شود.
می توان اینطور بیان داشت که ترویج علم، سازگار کردن و تعدیل اندیشه ها و یافته های پیچیده علمی است تا مخاطبان غیرمتخصص یا عامه بتوانند آنرا دریابند. کمیته جایزه ترویج علم ایران بمنظور تقدیر از کوشش های مروجین علم و تشویق عموم به فعالیت و زمینه سازی برای ارتقای بینش و تفکر علمی در جامعه، از سال ۱۳۷۷(اولین دوره)، هرساله مراسم جایزه ترویج علم را در آبان ماه همزمان با روزجهانی علم در خدمت صلح و توسعه و هفته ترویج علم ایران برگزار و از افراد یا سازمان هایی که بهترین و مؤثرترین فعالیت ها را برای همگانی کردن علم، گسترش اندیشه و فرهنگ علمی در ایران و کاربرد علم در هریک از سطوح زندگی اجتماعی انجام داده اند، تقدیر می نماید.
داشتن انگیزه، همت، اصالت، گستردگی و سابقه فعالیت، برنامه ریزی موثر، تنوع دستاورد، روحیه کارگروهی و زمینه سازی برای کارهای علمی جوانان و نوجوانان همچون معیارهای انتخاب برگزیدگان نهایی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی شیوه نامه، معیارها و شرایط نامزدی جایزه ترویج علم به سایت انجمن به آدرس https: //popscience.ir/ مراجعه کنید.


منبع:

1402/05/23
11:21:36
5.0 / 5
236
تگهای خبر: توسعه , سایت , علم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آتی جو