در نشست هم ‎اندیشی مدیریت ترافیك ساكن و ساماندهی پاركینگ ها بررسی شد

حل مشکل پارکینگ ساکن شهرها با استفاده از اپلیکیشن های دانش بنیان

حل مشکل پارکینگ ساکن شهرها با استفاده از اپلیکیشن های دانش بنیان

به گزارش آتی جو، با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست و در جهت کاهش آلودگی ناشی از ترافیک در شهرها، اولین جلسه هم ‎اندیشی مدیریت ترافیک ساکن و ساماندهی پارکینگ ها با حضور نمایندگانی از شهرداری های تهران، اصفهان، کردستان و کمیسیون عمران و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران برگزار گردید.


به گزارش آتی جو به نقل از ایسنا، سید محمدمهدی نوربخش، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست طی سخنانی در این جلسه، اظهار نمود: ستادهای توسعه اقتصاد دانش بنیان، یک سال و نیم پیش با هدف ورود دستاوردهای فناورانه شرکتهای دانش بنیان به بازار کشور کلید خورد و مسئله این بود که پس از یک دهه پشتیبانی از شکل گیری شرکتهای دانش بنیان و توسعه فناوری، حالا زمان آن رسیده است که اثرگذاری این فناوری ها را در جامعه و اقتصاد هم ببینیم. ازاین رو، توسعه بازار شرکتهای دانش بنیان در دستور کار قرار گرفت.
به نقل از ایشان، طلیعه این اقدام مبارک (توسعه بازار شرکتهای دانش بنیان) قانون جهش تولید دانش بنیان و حمایت مقام معظم رهبری با شعار سال و آئین نامه های اجرایی در رابطه با این مورد است. ازاین رو، رسالت جدید ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست، فراتر از مسئله توسعه فناوری، توسعه بازار شرکتهای دانش بنیان است.
نوربخش در ادامه به ابزارهای حمایتی معاونت همچون تأمین مالی، تسهیلات و چارچوب های قانون گذاری، بیمه و گمرک اشاره و بیان نمود: بستر لازم برای بهره مندی شرکتهای دانش بنیان از این ابزارهای حمایتی را در چارچوب توافق نامه با دستگاههای اجرایی پیش خواهیم برد و معاونت بازوی دانشی برای دستگاههای اجرایی می باشد.
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست، اعطای اعتبار مالیاتی را از دیگر ابزارهای حمایتی ستادهای توسعه اقتصاد دانش بنیان برشمرد و خاطرنشان کرد: اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه با هدف جهت دهی حمایت­ های مالیاتی به سمت توسعه نوآوری و اقتصاد دانش ­بنیان بوجود آمده است که بر مبنای بند (ب) ماده (11) قانون جهش تولید دانش ­بنیان، شرکت ­های دارای فعالیت ­های تحقیق و توسعه از اعتبار مالیاتی برخوردار می­ شوند. به این نحو که معادل هزینه­ های انجام شده در پروژه ­های تحقیق و توسعه بعنوان اعتبار مالیاتی با قابلیت انتقال به سنوات آتی به شرکت ­های دارای پروانه بهره ­برداری یا مجوز فعالیت از مراجع ذی ربط اعطا می­ شود و معادل آن از مالیات بر عملکرد در ارتباط با سال انجام هزینه مذکور یا سال­ های بعد کسر می­ شود.
وی، هدف از برگزاری این نشست را در گام اول حل مشکل پارکینگ ساکن با استفاده از نوآوری و اپلیکیشن های شرکت­ های دانش بنیان دانست و تصریح کرد که تکمیل اقدامات شهرداری ها با توان شرکتهای دانش بنیان و اتصال آنها به زیرساخت های موجود همانند نرم افزار مسیریاب نشان و اجرای پایلوت شهر سبز فناور در ادامه کار دنبال خواهد شد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، نوربخش در انتها تصریح کرد: آلودگی هوا ارتباط مستقیمی با مسئله ترافیک دارد و ازاین رو، مدیریت ترافیک شهری یکی از اولویت های ستاد است و ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست از طرح های در رابطه با این مورد با استفاده از ظرفیت­ های موجود حمایت می­ کند.
در ادامه جلسه، مدیران شهرداری های کشور به بیان طرح ها، تجارب و راهکارهای خود برای کاهش آلودگی هوا و مسئله ترافیک پرداختند.
منبع:

1403/02/22
14:16:42
5.0 / 5
92
تگهای خبر: توسعه , تولید , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آتی جو