مانیتورینگ خطای سامانه های آنلاین ۳ بانک و همراه اول با پلت فرم هوشمند ایرانی

مانیتورینگ خطای سامانه های آنلاین ۳ بانک و همراه اول با پلت فرم هوشمند ایرانی

به گزارش آتی جو، مهندسان یکی از شرکتهای دانش بنیان، پلت فرم هوشمندی برای خطایابی سامانه ها عرضه کرده اند که کاربر را قادر می کند بدون بهره گیری از تجهیزات جانبی و تنها با این پلت فرم مبادرت به ریشه یابی خطاهای بوجود آمده در سامانه ها کند و به قول آنها تابحال 3 بانک و همراه اول از این پلت فرم برای پیشگیری از اختلال در سرویسهای خود بهره گرفته اند.


به گزارش آتی جو به نقل از ایسنا، پلت فرم معین محصولی از یکی از شرکت های دانش بنیان است که راهکاری جامع و نوین برای مانیتورینگ هوشمند خدمات ت بــر بستر فناوری اطلاعات ارائه می دهد. باتوجه به روند جاری این حوزه در دنیا که بر یکپارچگی در مانیتورینگ و جامعیت در داده و تحلیل آنها استوار است، متخصصان این شرکت بطور مستمر در حال توسعه قابلیت ها و خاصیت های این محصول هستند تا مشتریان این محصول را از هر ابزار مانیتورینگ جانبی دیگری در این زمینه بی نیاز کند و با یکپارچگی و جامعیت این محصول، شرایط بهتری را برای مانیتورینگ هوشمند خدمات فراهم آورد.
سعید ژیانی کارشناس ارشد محصول معین این شرکت دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: محصول معین یک پلت فرم جامع سامانه های آنلاین و برخط است که قابلیت مانیتورینگ کلیه تجهیزات سخت افزاری و فناوری های نرم افزاری در سامانه های آنلاین را دارد. با بهره گیری از این پلتفرم، می توان در سریع ترین زمان ممکن هشدار لازم را می دهد.
وی با اعلان اینکه این روش زمان downtime (هنگامی که یک وب سایت یا سرویس وب بصورت آنلاین در دسترس نیست) کاسته می شود، اظهار داشت: این پلت فرم با قابلیت خطایابی خود امکان بهره برداری کامل از سامانه های آنلاین هر ۷-۲۴ (۲۴ ساعت در ۷ روز هفته) می دهد.
ژیانی افزود: پلت فرم معین با مانیتورینگ جامع و یکپارچه خدمات و زیر ساخت فناوری اطلاعات آنها و استفاده از راهکارهای هوش مصنوعی، مانیتورینگ هوشمند خدمات را فراهم نموده است.
وی اشاره کرد: یکی از قابلیت های این پلت فرم "ریشه یابی خطاها" است. بر خلاف نرم افزارهای خطایاب خارجی مشابه که بصورت جزیره ای برای هر تکنولوژی مجبور هستیم از اجزا و ابزارهای خاصی استفاده نمائیم، این پلت فرم دارای بیش از ۱۰۰ نوع فناوری است و از این طریق کاربر می تواند اجزاء سامانه و سرویس خودرا بصورت کامل در داخل این پلت فرم خطایاب تعریف کند و زمانی که سیستم با خطایی مواجه می شود، این پلت فرم آن خطا را ریشه یابی می کند.
این کارشناس ارشد در این زمینه توضیح داد: در صورت بروز در سامانه ها، کاربر بجای آنکه کل اجزای سامانه را جز به جز چک کند، ریشه یابی خطا می تواند مستقیما به سراغ محل اصلی خطا رفت و نسبت به رفع عیب و خطا اقدام گردد.
وی اظهار داشت: مانیتورینگ این پلت فرم را در عرصه های مختلف و در ۳ سطح مانیتورینگ زیر ساخت های رایانش، زیر ساخت های کاربرد و مانیتورینگ کاربردهای کسب وکار را محقق می کند. مانیتورینگ در زیر ساخت های رایانش شامل کارایی تجهیزات شبکه، مانیتورینگ سرورها و ذخیره سازها، مانیتورینگ ابزارهای مجازی ساز، مانیتورینگ انواع سیستم های عامل و مانیتورینگ تجهیزات مراکز داده است.
ژیانی با اشاره به خدمات این پلت فرم در بخش هوش تجاری، تصریح کرد: استخراج، تحلیل و تجمیع فاکتورهای کسب و کاری کاربردها و خدمات در طول زمان، اطلاعات مفیدی از وضعیت روند کسب و کاری یک شرکت تا سازمان به مدیران و تصمیم سازان ارائه می دهد. از این شاخص ها و تحلیل ها در خیلی از کسب وکارها برای ارائه داشبوردهای هوش کسب و کاری یا هوش تجاری استفاده می شود.
وی ادامه داد: در این پلت فرم برای این منظور قابلیتی به نام شاخص کارایی سفارشی با تمامی حالت های مورد نیاز بهره برداران برای استخراج فاکتورهای کسب وکاری به وجود آمده است. با قابلیت داشبورد سازی سفارشی سامانه معین امکان ساخت انواع داشبورد روی این شاخص ها و تحقق هوش مصنوعی تجاری برقرار است.
ژیانی، تحقق مانیتورینگ جامع با پوشش انواع فناوری های زیر ساختی سخت افزاری و نرم افزاری و نیازمندی های مانیتورینگ، تحقق مانیتورینگ یکپارچه با افزایش مقیاس پذیری برای هر تعداد کاربر و فناوری به کمک مهندسی داده و کلان داده و تحقق مانیتورینگ سازمانی باتوجه به نیازمندی های سازمانی و چالش های امنیتی یک سازمان در مانیتورینگ یکپارچه را از مزایای این پلت فرم ذکر کرد.
این فناور افزود: مشتریان این پلت فرم بانکهای ملت، رفاه و دی هستند و بتازگی همراه اول از سرویس ما در اسکیل بزرگ بهره برداری کرده و این شرکت کلیه تجهیزات خودرا با بهره گیری از سامانه معین مانیتور می دهد.
ژیانی با اشاره به نحوه مانیتورینگ این سامانه برای خطایابی اظهار داشت: برای این پلت فرم می توان آستانه خطا تعریف کرد و در صورتیکه شرایط سیستم بالاتر از این آستانه رفت، وضعیت غیرنرمال اعلام نماید و با ارسال آلارمی به کاربر اطلاع رسانی می کند.
منبع:

1403/04/18
12:23:30
5.0 / 5
132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آتی جو