ركوردشكنی خودروی خودران در افزایش ارتفاع

ركوردشكنی خودروی خودران در افزایش ارتفاع

آتی جو: همزمان با آخر فستیوال سرعت گودویل انگلیس یك خودروی خودران توانست با اتمام موفقیت آمیز یكی از چالش های دشوار این رقابت چشم ها را به خود خیره كند.به گزارش آتی جو به نقل از انگجت، این خودروی خودران كه روبوریس نام دارد به نخستین خودروی خودرانی مبدل شد كه با موفقیت توانست چالش مشهور افزایش ارتفاع رقابت های یادشده را پشت سربگذارد.
در جریان این رقابت خودروهای مختلف باید به صورت تدریجی یك مسیر شیب دار ۹۰ متری را پشت سر بگذارند. آنچه كه پیمودن این مسیر را دشوار می سازد، باریك بودن آن و در عین حال وجود موانع مختلف در آن است كه سبب می گردد سیستم ناوبری خودروهای خودران در زمینه شناسایی بهترین مسیر موجود برای پیمودن راه دچار مشكل شوند.
هیچ یك از دیگر خودروهای خودران موجود در این مسیر نتوانستند مسیر كوتاه یادشده را با موفقیت طی كنند. همچون خودروهای خودرانی كه در این زمینه شكست خورد می توان به یك خودروی فورد موستانگ اشاره نمود كه توسط شركت زیمنس بهینه سازی شده بود. خودروی یادشده تنها با حضور یك راننده كمكی كه به صورت مرتب مسیر حركت را اصلاح می كرد، توانست به آخر خط برسد.
موفقیت این خودرو در زمینه تصحیح مكرر مسیر حركت و یافتن راه باریكی كه از میان موانع آن را به مقصد برساند، امیدواری ها جهت استفاده قریب الوقوع از خودروهای خودران برای پیمودن مسیرهای دشوار و صعب العبور را افزایش داده است.

1397/04/26
13:59:05
5.0 / 5
4560
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آتی جو