دبیر ستاد فناوریهای فضایی:

شبكه شركتهای دانش بنیان برای ساخت و پرتاب ماهواره شكل می گیرند

شبكه شركتهای دانش بنیان برای ساخت و پرتاب ماهواره شكل می گیرند

به گزارش آتی جو دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته اظهار داشت: امسال شاهد شكل گیری شبكه ای از شركت های دانش بنیان خواهیم بود كه ماموریت طراحی و ساخت ماهواره های كوچك و پرتاب را انجام می دهند.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرتاب ماهواره به فضا، ساخت ماهواره برهای پیچیده و مدرن، ارسال موجود زنده به فضا، بومی سازی تجهیزات مورد نیاز ساخت و طراحی ماهواره و غیره همچون این دستاوردهای ایرانی است كه بواسطه شكل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در كشور توسعه یافته اند.
وی اضافه كرد: یكی از خاصیت های صنعت فضایی، همكاری و هم افزایی شركت های دانش بنیان گوناگون در این حوزه می باشد. در سال 99 شاهد شكل گیری شبكه ای از شركت های دانش بنیان خواهیم بود كه ماموریت طراحی و ساخت ماهواره های كوچك، پرتاب، در مدار قرار گرفتن و استفاده اقتصادی از آنها را به عهده خواهند داشت.
منوچهر منطقی دبیر تساد توسعه فناوری های فضایی اظهار داشت: این مهم ترین برنامه توسعه فناوری های فضایی در كشور است. برنامه ای برای اتصال فعالیت ها از مجموعه های دولتی به شركت های خصوصی كه در اولویت كاری ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری قرار گرفته و در حال اجراست.
وی اضافه كرد: این كار دو مزیت برای كشور دارد یكی این كه توانمندی متخصصان داخلی را چند سطح بالاتر می برد و دیگر این كه زمینه صادرات توسط شبكه شركت های دانش بنیان خصوصی بسیار سریع تر فراهم می شود.
منطقی اضافه كرد: با شكل گیری این شبكه، ایران همچون كشورهای پیشتاز در حوزه فناوری های فضایی خواهد بود كه كل عملیات طراحی، ساخت و بهره برداری ماهواره را به شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها متصل می كند.

1399/01/29
22:42:59
5.0 / 5
3619
تگهای خبر: استارتاپ , توسعه , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آتی جو