معاون صندوق نوآوری :

بازار فعالیت استارت آپهای آموزشی هنوز داغ است

بازار فعالیت استارت آپهای آموزشی هنوز داغ است

معاون توسعه صندوق نواوری و شكوفایی با اعلان اینكه هنوز بازار فعالیت استارت آپهای فعال در عرصه آموزش داغ است، اظهار داشت: درصدد شناسایی هر چه بیشتر این استارت آپها هستیم.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، دکتر سیاوش ملکی فر امروز در رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: توسعه فناوری در دنیا سبب شده که یک روند بازآفرینی در حوزه آموزش به وجود بیاید که شیوع ویروس کووید ۱۹ به این مساله دامن زده و منجر به رجوع ما به سمت استارت آپها شده است.
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: با گذشت بیش از هفت ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور هنوز بازار فعالیت استارت آپ ها درحوزه آموزش داغ است؛ از طرفی تقاضا در این راستا زیادتر شده است.
ملکی فر اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تلاش دارد استارت آپ های توانمند حوزه آموزش را شناسایی کرده و به سرمایه گذاران معرفی نماید.
وی با اشاره به رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش اظهار داشت: ۶استارت آپ در این رویداد خودرا برای جذب سرمایه گذار معرفی می کنند اما شاهد این بودیم که ۲ استارت آپ قبل از ورود به این رویداد سرمایه گذار خودرا جذب کردند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: باتوجه به وسعت حوزه آموزش، بنا داریم که دراین زمینه باردیگر یک رویداد استارت آپی دیگر برگزار نماییم.
ملکی فر خطاب به استارت آپهای حاضر در رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش اظهار داشت: نیاز نیست که در راه اندازی یک استارت اپ، یک مدل کسب و کاری که تا کنون در دنیا وجود نداشته را خلق نماییم ؛ کافی است که یک مدل کسب و کار که در دنیا آزمایش شده را بدون نقض در کشور اجرائی نماییم. هیچکدام از بزرگان استارت اپی کشور برای نخستین بار در دنیا و ایران ایجاد نشدند بلکه یک کپی هوشمندانه و ایرانی شده از حوزه های مختلف هستند.
وی با تاکید بر اینکه کپی کردن یک استارت آپ در ایران می تواند ریسک ها را کم کند، اظهار داشت: ریسک در حوزه نوآوری خصوصا ریسک نوآوری بسیار زیاد است که کپی کردن می تواند ریسک را کم کند.

1399/07/15
23:12:01
5.0 / 5
1544
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آتی جو