افزایش نگرانی ها درباره فایزر؛

مرگ پرستار پرتغالی و پزشك آمریكایی بعد از دریافت واكسن فایزر

مرگ پرستار پرتغالی و پزشك آمریكایی بعد از دریافت واكسن فایزر

به گزارش آتی جو یک پرستار پرتغالی دو روز بعد از دریافت واکسن فایزر به صورت ناگهانی و بدون هیچ نشانه ای در خانه اش فوت کرده است.


به گزارش آتی جو به نقل از رپابلیک ورد، «سونیا آسودو» (Sonia Acevedo)یک پرستار ۴۱ ساله پرتغالی، دو روز بعد از دریافت واکسن کووید ۱۹ فایزر در خانه اش فوت کرد. مرگ این پرستار در حالی روی داده که نگرانی ها درباره ایمنی و کارآمدی واکسن های کووید ۱۹ در سرتاسر جهان افزایش یافته است.
این پرستار به صورت ناگهانی در یکم ژانویه در خانه خود فوت کرده است. پدر او به رسانه ها اعلام نموده حال دخترش بعد از دریافت واکسن فایزر مساعد بود و پیش از فوت ناگهانی هیچ گونه علائمی در او مشاهده نشده بود. وی بعنوان پرستار در بخش کودکان انستیتو آنکولوژی پرتغال فعالیت می کرد که در ۳۰ دسامبر واکسن فایزر را دریافت کرد. خانواده آسودو خواستار توضیحاتی درباره مرگ ناگهانی وی هستند. این درحالی است که کارشناسان عوارض جانبی تزریق واکسن را بعنوان دلیل مرگ وی رد کرده اند. انستیتو آنکولوژی پرتغال اولین محموله واکسن فایزر را در ۲۸ دسامبر دریافت کرد و تا ۳۱ ماه مذکور آنرا به ۲۴ درصد از کارمندان خود (۵۳۸ نفر) تزریق کرد. هم اکنون دلیل مرگ این پرستار تحت بررسی است. این درحالی است که بر اساس گزارش وبسایت یو اس ای تودی، یک پزشک ۵۶ ساله آمریکایی هم چند هفته بعد از دریافت واکسن کووید ۱۹ فایزر فوت کرده است. طبق بیانیه وزارت بهداشت ایالت فلوریدا مرگ این پزشک تحت بررسی است. وی به علت سکته مغزی فوت کرده است. همسر این پزشک در یک پست در شبکه اجتماعی اعلام نمود او سه روز بعد از دریافت واکسن فایزر دنبال کمک های پزشکی بود چونکه نقطه های قرمزی روی پوستش نمایان شده بود که نشان دهنده خونریزی داخلی بود.


منبع:

1399/10/20
22:09:15
0.0 / 5
1055
تگهای خبر: آمریكا , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آتی جو