بررسی های جدید نشان داد؛

یک سوم ایمیلهای مشکوک فیشینگ است

یک سوم ایمیلهای مشکوک فیشینگ است

به نظر می آید در گذر زمان توانایی کارمندان برای شناسایی ایمیل های مشکوک و فیشینگ افزایش پیدا کرده، چونکه از هر سه ایمیل مشکوک از نظر آنان یکی واقعاً آلوده و مخرب است.به گزارش آتی جو به نقل از زد دی نت، نتایج یک بررسی جدید نشان داده است یک سوم ایمیل هایی که از نظر کارمندان مشکوک و آلوده تلقی می شوند، واقعاً مشکوک و آلوده هستند و برای اجرای حملات فیشینگ از راه تخلیه اطلاعاتی کارمندان طراحی شده اند.
این پژوهش که توسط شرکت اف – سکیور انجام شده از راه تجزیه و تحلیل ۲۰۰ هزار ایمیل انجام شده که توسط کارکنان سازمان های مختلف در نقاط متعدد جهان در نیمه اول سال ۲۰۲۱ بعنوان ایمیل های مشکوک علامت گذاری شده اند. بر همین مبنا حدود ۳۳ درصد از این ایمیل های مشکوک تلقی شده واقعاً آلوده و مخرب بوده اند.
مجرمان سایبری از فیشینگ برای فریب قربانیان و وادار کردن آنها به افشای اطلاعات حرفه ای و سازمانی استفاده می نمایند. گاهی هم این ایمیل ها حاوی بدافزارهایی هستند که بارگذاری آنها منجر به سرقت اطلاعات افراد می شود. این ایمیل ها که با ظاهر و ادبیاتی مشابه با ظاهر و ادبیات ایمیل های سازمان های اداری ارسال می شوند حاوی درخواست هایی مانند برنامه ریزی مجدد تحویل یک کالا، بروزرسانی اطلاعات بانکی، تأیید یک سفارش و غیره هستند. اغلب این نامه ها حاوی لینک های آلوده یا فایل های ضمیمه مخرب هستند.
بر اساس بررسی اف – سکیور کارمندان مورد بررسی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ هر یک به صورت متوسط ۲.۱۴ ایمیل مشکوک را در ماه گزارش کرده اند و سازمان های دارای هزار کارمند هر ماه ۱۱۶ ایمیل مشکوک را گزارش کرده اند. در ۶۰ درصد از موارد علت گزارش ایمیل های مورد اشاره وجود لینک های مشکوک در آنها بوده است. دومین علت مشکوک شدن به ایمیل ها اشتباه در درج عناوین فرستنده یا گیرنده بوده است. سومین علت هم وجود فایل های ضمیمه مشکوک بوده است.


منبع:

1400/06/23
10:37:16
5.0 / 5
232
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آتی جو