محققان مؤسسه سینتف اعلام كردند؛

گامی مهم در تغییر روند تولید خودرو

گامی مهم در تغییر روند تولید خودرو

به گزارش آتی جو، محققان مؤسسه «سینتف» (SINTEF) نروژ به تازگی اعلام کردند که قصد دارند روند تولید خودرو را ارزان تر، پایدارتر و سریع تر کنند.


به گزارش آتی جو به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، محققان نهاد پژوهشی فعال در زمینه دانش و فناوری نروژی «سینتف» (SINTEF) در مطالعه اخیرشان دریافتند که استفاده از آلومینیوم در قطعات سیستم تعلیق خودرو می تواند سبب صرفه جویی زیادی در زمان، انرژی و هزینه ها شود. با این حال، این قطعات باید از راه ریخته گری ساخته شوند و نه بولت های پرسی (pressed bolts). این کشف می تواند یک مرحله کامل فرایند را از خطوط تولید قطعات خودرو حذف کند.
«سینتف» (SINTEF) یک نهاد پژوهشی فعال در زمینه دانش و فناوری است. این نهاد در سال ۱۹۵۰ میلادی، در ارتباط با دانشگاه فنی نروژ پایه گذاری شد و مقر اصلی آن در شهر تروندهایم، در کشور نروژ واقع شده است. زمینه فعالیت سینتف، تحقیقات علمی و فنی است. هدف این نهاد، پیشبرد فعالیتهای پژوهشی در دانشگاه علم و فناوری نروژ و گسترش همکاری بین این دانشگاه و مؤسسات اقتصادی و صنعتی نروژ و دیگر محیط های پژوهشی و دانشگاهی است.
آلومینیوم در کاهش وزن خودرو خیلی مهم است و ازاین رو حالا به کاهش مصرف سوخت هم کمک می نماید. یک ماشین مدرن حاوی مقادیر زیادی آلومینیوم است و استفاده از این فلز در طول سال ها افزایش خواهد یافت. ازاین رو استفاده بهینه از مواد خیلی مهم است. این فرایند ریخته گری با فشار کم (LPC) نامیده می شود.
هدف پروژه HyForge اینست که نشان دهد استفاده از مواد ریخته گری روشی امیدوارکننده برای تولید قطعات سیستم تعلیق خودرو در آینده است. «سینتف» با دو شرکت Hydro و Raufoss Technology در این پروژه مشارکت دارد. Raufoss سالهاست که با تمرکز بر قطعات آلومینیومی، قطعاتی را برای برندهای معروف خودرو تولید می کند.
منبع:

1401/10/30
16:18:31
5.0 / 5
245
تگهای خبر: آینده , انرژی , تحقیقات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آتی جو