ستاری: مصمم به توسعه شركت های دانش بنیان در مناطق آزاد هستیم

ستاری: مصمم به توسعه شركت های دانش بنیان در مناطق آزاد هستیم

آتی جو: كیش - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: تولید شركت های دانش بنیان در مناطق آزاد حركتی جدی است و برای تحقق آن مصمم هستیم.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، سورنا ستاری شامگاه جمعه در حاشیه افتتاح یك واحد تولیدی دانش بنیان در جمع خبرنگاران در جزیره كیش اضافه كرد: مهمترین هدف ما در تولید شركت های تولیدی دانش بنیان در كشور و در مناطق آزاد پرهیز از اشتباهات گذشته برای جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست و هوای این مناطق است.
وی اظهاركرد: بدون تردید در حوزه اقتصادی و توسعه مناطق آزاد باید به ایجاد شركت های دانش بنیان در این قبیل مناطق اهتمام جدی داشت و اقتصاد این مناطق را بر پایه حركت های دانش بنیان استوار كرد.
ستاری به ظرفیت های اقتصادی و درآمدی شركت های دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: بیش از 3 هزارو 400 شركت دانش بنیان در كشور داریم كه در سال 95 بیش از 400هزار میلیارد ریال فروش داشته اند.
وی اظهار داشت: مهمترین برنامه حمایتی در این راستا این است كه همه دست در دست هم زیست بومی در كشور تولید نماییم كه بتوانیم در این زیست بوم كار نماییم.
معاون رییس جمهوری خاطرنشان كرد: مشكل اشتغال ما وام نیست، بلكه اكوسیستم یا زیست بومی است كه باید برای یك كارآفرین در داخل مناطق تولید نماییم، بویژه در حوزه اقتصاد دانش بنیان كه مبتنی بر فرد است و بر تجهیزات مبتنی نیست.
ستاری تصریح كرد: لازم است زیست بومی تولید شود تا افراد خلاق در آن مورد احترام باشند و بتوانند خلاقیت خویش را بروز دهند و تبدیل به كارآفرینی كنند، موفق می شویم.
وی اضافه كرد: نسل جدید كارآفرینی كشور به واسطه بودجه دولتی درست نشده است بلكه در گرو خلاقیت افراد با سرمایه گذاری بخش خصوصی است و در این حوزه هرچه دولت دورتر باشد و وارد حمایت مالی نشود، بلكه حمایت معنوی بهتر است.
وی، اضافه كرد: هر جا كه دولت وارد حوزه مالی شود با خود یك رانت می آورد و این باعث می گردد كه افراد خلاق نتوانند خویش را نشان دهند.
ستاری اظهار داشت: در تجهیزات پزشكی در كیش چند شركت بیشتر نداریم اما اگر هدف صادرات باشد باید مدیرت مناطق آزاد به این سمت حركت نماید كه اكوسیستم جدیدی در منطقه پیاده كند.
وی اضافه كرد: خیلی از معضلات اجتماعی موجود به خاطر ساختارهای گذشته است و اگر می خواهیم با فساد مبارزه نماییم با تاكید بر همین جوانان می توانیم.
جزیره كیش با مساحت 91.5 كیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 كلیومتری كرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیم بندی سیاسی و اداری كشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.
6993 /6048 /1596
خبرنگار: اكبر بهاروند ** انتشار: عباسعلی نقی یان


1396/11/22
17:04:55
5.0 / 5
4940
تگهای خبر: توسعه , دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آتی جو