تلگرام از روسیه شكایت نمود

تلگرام از روسیه شكایت نمود

آتی جو: مسكو - مسئولان تلگرام از مسكو به دادگاه حقوق بشر اروپا شكایت كرده اند، زیرا آنها را به خاطر ندادن كلید رمزخوانی پیام های خود به سازمان امنیت فدرال روسیه(اف.اس.ب) جریمه كرده است.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، دادگاهی در روسیه تلگرام را به جرم خودداری از ارائه كلید رمزخوانی پیام های كاربران به سازمان امنیت فدرال روسیه (اف.اس.ب) 800 هزار روبل (14 هزار دلار) جریمه كرده است.
«دمیر عین الدین اف» وكیل شركت تلگرام به شبكه تلویزیونی ار.ب.كا اظهار داشت: در شكایت نامه تلگرام به دادگاه حقوق بشر اروپا اعلام كردیم كه درخواست اف.اس.ب برای ارائه كلید رمزخوانی پیام های كاربران، نقض حقوق دارندگان حساب كاربری تلگرام و مخالف آزادی بیان است.
در شكایت نامه تلگرام همینطور گفته شده است كه دادگاه های روسیه در رسیدگی به شكایت تلگرام نقش متهم كننده را ایفا كردند و این مساله نه فقط منافع تلگرام بلكه میلیون ها كاربر آن را دربر می گیرد.
دادگاه عالی روسیه روز سه شنبه دادخواست مسئولان تلگرام ضد سازمان امنیت فدرال روسیه (اف.اس.ب) را رد و اعلام نمود كه درخواست رمزخوانی پیام های تلگرام توسط این سازمان قانونی است.
در حكم دادگاه عالی روسیه، دستور سازمان امنیت فدرال روسیه كه مراحلی را برای رمزخوانی پیام های تلگرام تعیین كرده بود، قانونی خوانده شده است.
تاس گزارش داد: 29 تیرماه 95 (19 جولای 2016) دستگاه امنیتی روسیه به تلگرام دستور داده بود امكان رمزخوانی به این سازمان داده شود و تلگرام هم برای غیرمعتبر كردن این دستور به دادگاه شكایت كرده بود.
نماینده شركت تلگرام بعد از صدور حكم دادگاه عالی روسیه، به خبرنگاران اظهار داشت كه ضد این حكم هم شكایت خواهد نمود.
وی اضافه كرد: همچنان بر این باوریم كه دستور سازمان امنیت فدرال روسیه حقوق مدنی را نقض می كند و ضد آن شكایت می نماییم.
اف.اس.ب معتقد می باشد تروریست ها از این سامانه برای ارتباط پنهانی با یكدیگر و حمله تروریستی در سن پترزبورگ بهره برده اند.
به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، 14 فروردین ماه سال 96 عملیات انتحاری در مترو سن پترزبورگ رخ داد و 14 تن كشته شدند.
روسیه تلگرام را همینطور به نقض قانون جدید مطبوعات روسیه معروف به «بسته یارووایا» متهم كرده است.
اروپام*391* 1346*1613


1397/01/07
13:33:04
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آتی جو