با حكم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران منصوب گردید

رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران منصوب گردید

آتی جو: با حكم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دكتر علیرضا عشوری به سمت رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران منصوب گردید.به گزارش آتی جو به نقل از وزارت علوم، دكتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حكمی، دكتر علیرضا عشوری را به سمت «رئیس سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران» منصوب نمود.
در این حكم انتصاب خطاب به دكترعشوری آمده است:
«با عنایت به تجارب ارزشمند و تخصص جنابعالی در حوزه پژوهش های علمی و فناورانه، به باعث این حكم به سمت «رئیس سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران» منصوب می شوید.
سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران از مجموعه های پر افتخار كشور است كه از سال های آغازین انقلاب شكوهمند اسلامی نقش مهمی را در توسعه پژوهش های كاربردی در كشور ایفا نموده است. در شرایط حاضر، از جنابعالی انتظار می رود ضمن تحقق بخشیدن به ماموریت های مندرج در اساسنامه سازمان، برای كسب جایگاه سازمان پیشتاز كشور در عرصه فناوری و نوآوری به نحو بایسته برنامه ریزی نمایید.
سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران در تقویت نظام نوآوری كشور، تولید توانمندی برای تبدیل پژوهش های پایه به فناوری های كلیدی، تجاری سازی و توسعه ثروت ملی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بدین منظور بازسازی و توسعه نیروی انسانی پژوهشگر با انگیزه و شاداب، تولید نظام مالی و اداری پویا و چابك، و توسعه فضای كارگروهی از اهم وظایف جنابعالی است.
سازمان مذكور باید بازوی قدرتمند كشور برای آینده پژوهی علم و فناوری و اجرای طرح های مهم و راهبردی كشور باشد. به همین دلیل، ضمن هماهنگی با معاونت پژوهش و فناوری، تعامل سازنده با دیگر نهادهای علم و فناوری و دستگاه های اجرایی و همینطور همكاری و مشاركت با دانشگاه ها و پارك های علم و فناوری در سرلوحه امور قرار دارد.
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های مؤثر صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن سازمان، نهایت كوشش و اهتمام خویش را به كار برید.»
دكتر علیرضا عشوری متولد ۱۳۴۵ تهران و فارغ التحصیل دوره دكترای تخصصی رشته بایو كامپوزیت از دانشگاه UPM مالزی و هم اكنون عضو هیئت علمی ( دانشیار) سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران می باشد.
وی تا كنون ۱۹ طرح تحقیقاتی، ۲ مورد ثبت اختراع، تالیف یك جلد كتاب و مشاركت در تهیه ۳ فصل از ۳ كتاب توسط انتشارات بین المللی را بر عهده داشته است.از دیگر فعالیت های علمی وی انتشار ۱۳۹ مقاله در نشریات بین المللی و علمی – پژوهشی و راهنمایی ۲۰ رساله دانشجویان تحصیلات تكمیلی است.
دكتر عشوری دارای افتخارات علمی همچون پژوهشگر برتر كشور معرفی شده در سیزدهمین مراسم تقدیراز پژوهشگران و فناوران كشور در سال ۱۳۹۱، پژوهشگر برتر (رتبه نخست) سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در سال های ۸۹، ۹۱ و ۹۵ و عضو هیئت تحریریه ۶ نشریه معتبر داخلی و بین المللی بوده است.
وی پیش از این به مدت ۶ سال رئیس مركز رشد واحدهای فناورسازمان پژوهش ها بوده و همینطور معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه تكنولوژی های جدید سازمان پژوهش ها، مدیركل دفتر مركزی ارتباط با صنعت و مدیر تولید شركت چوب و صنعت ایران از دیگر مسئولیت های وی است.
پیش از این دكتر دكتر فتح اله مضطر زاده رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بوده است.

1397/01/31
20:43:46
5.0 / 5
5093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آتی جو