اجرای مطلوب طرح سیماك به شفاف سازی نیاز دارد

اجرای مطلوب طرح سیماك به شفاف سازی نیاز دارد

آتی جو: زنجان - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان اظهار داشت: مدیران شركت ملی پست برای اجرای هر چه مطلوب طرح سیماك (سیستم یكپارچه سازی املاك) شفاف سازی كنند، زیرا مشكلاتی از قبیل مقاومت بواسطه، قوانین، ضوابط در دستگاههای اجرایی و دیگری بحث تامین مالی آن وجود دارد.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، مهرداد سلطانی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح طرح ملی سیماك در زنجان اضافه كرد: یكی از ملاك های توسعه یافتگی، مدیریت یكپارچه در سطح كشورها بر اساس زیر ساخت های دانش بنیان، آی تی و دولت الكترونیك است.
وی اظهار نمود: نگاه دانش بنیان توسعه آینده كشورها را رقم می زند و در این میان شكی نیست هر گونه سرمایه گذاری در این حوزه و سامانه های مرتبط آن به سرمایه گذاری پایدار، مستحكم و زود بازدهی منجرشده و مشكلات را در حوزه های مختلف برطرف می كند.
سلطانی اضافه كرد: املاك امری مهم بوده و این مورد در كشورمان اهمیت زیادی دارد، چون كه از گذشته بصورت سنتی و موروثی جایگاه ویژه ای در فرهنگ عامه ایرانی ها داشته و از سویی مطمئن ترین جایگاه سرمایه گذاری به حساب می آید.
وی بیان كرد: املاك موتور محرك توسعه بوده و درواقع می توان گفت این مورد در كشورمان فرصتی برای توسعه و حتی تهدید به حساب می آید و بزرگترین سرمایه گذاری ها ونوسانات در این حوزه می باشد.
این مسئول بیان كرد: مباحثی از قبیل رانت، فساد غیر شفاف بودن در حوزه املاك بیش از حوزه های دیگر وجود دارد و اهمیت جانبی آن به علت خاص بودن آن در كشور است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان ادامه داد: اجرای سیماك حساسیت ویژه ای دارد چون كه برای تحقق برنامه های این بخش به هماهنگی 28 دستگاه مجری آن نیازدارد كه این مهم از اهمیت مبحث حكایت دارد.
وی اظهار نمود: برای اجرای بهتر طرح سیماك باید همكاری 2 سویه ای برقرار باشد و در این میان مدیران استانی باید انسجام لازم را برای اجرای این طرح در دستگاههای اجرایی تولید كنند.
سلطانی اضافه كرد: مشكلاتی در اجرای مناسب این طرح وجود دارد كه این مسائل برای پیشرفت روز افزون آن در ستاد فرماندهی اقصاد مقاومتی كشور بررسی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان ادامه داد: طبق امار عرضه شده با اجرای این طرح 66 هزار نقطه در كشور تولید می گردد كه سهم این ستان بیش از یكهزار و 300 نقطه است.
وی تصریح كرد: برای تحقق بهینه برنامه های این پروژه باید متولیان مربوطه مشكلات ساختاریرا برطرف كنند و این استان هم حمایت های لازم را انجام می دهد.
7320/8068


1397/03/26
12:08:55
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: توسعه , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آتی جو