همراه با موشك اسپیس ایكس؛

نخستین دستیار ربات هوش مصنوعی به ایستگاه فضایی بین المللی می رود

نخستین دستیار ربات هوش مصنوعی به ایستگاه فضایی بین المللی می رود

آتی جو: اسپیس ایكس امروز موشكی را همراه یك محموله ۶ هزار پوندی به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد. اولین دستیار رباتیك مجهز به هوش مصنوعی هم به این ایستگاه ارسال می گردد.به گزارش آتی جو به نقل از ورج، امروز شركت اسپیس ایكس پانزدهمین ماموریت ارسال محموله به ایستگاه فضایی بین المللی را برای ناسا انجام می دهد. در این ماموریت حدود ۶ هزار پوند ذخایر همراه یك موشك فالكون ۹ به آسمان پرتاب می گردد كه شامل آب و غذا، فناوری ها و تجهیزاتی است كه در میكروجاذبه آزمایش می شوند.
اما یك محموله جالب دیگر هم همراه این موشك به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده می گردد. این محموله اولین دستیار رباتیك مجهز به هوش مصنوعی است كه مقرر است در این ایستگاه زندگی كند.
ربات مذكور CIMON نام گرفته كه شبیه یك توپ والیبال با نمایشگری در یك سوی آن است. این نمایشگر یك صورتك كارتونی ساده است كه ربات با كمك آن می تواند با فضانوردان حاضر در ایستگاه ارتباط برقرار كند.
همچنین سیمون مجهز به ۱۴ فن داخلی است كه با مكیدن هوای داخل ایستگاه و بیرون دادن آن، ربات را به حركت در می آورند. این بدان معناست كه سیمون می تواند در ایستگاه شناور بماند، به فضانوردان نزدیك شود و در پاسخ به یك سوال سر تكان دهد.
شركت ایرباس ربات سیمون را برای سازمان فضایی ملی آلمان ساخته است. هدف از تولید این ربات بررسی آن است كه آیا ربات های هشمند می توانند با فضانوردان همكاری و زندگی در فضا را تسهیل كنند یا خیر.
تابه حال سیمون در یك پرواز پارابولیك آزمایش شده است. (در پرواز پارابولیك هواپیما مسیر خاصی را پرواز می كند تا لحظات كوتاهی از بی وزنی را تولید كند). همینطور یك فضانورد آلمانی در زمین به سیمون آموزش داده است. این فضانورد اكنون در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برد.
میكروفون ها و دوربین های ربات طوری تولید شده اند تا صورت و صوت فضانورد آلمانی را بشناسند. اما به قول سازندگان سیمون، قابلیت های هوش مصنوعی ربات كه با صوت كنترل می شود، به او كمك می نماید تا با هر فضانوردی كه نامش را صدا می زند، ارتباط برقرار كند.
قرار است در ایستگاه فضایی بین المللی با كمك ربات چند آزمایش علمی صورت گیرد.

1397/04/08
15:19:15
5.0 / 5
4801
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آتی جو