با جزئیات بیشتر؛

هوش مصنوعی پیش بینی آب و هوا را دقیق تر می كند

هوش مصنوعی پیش بینی آب و هوا را دقیق تر می كند

آتی جو: زمانی كه نشانه های وقوع یك توفان ظهور می كند، جزئیات فراوانی باید بررسی شوند تا مشخص شود آیا این توفان به یك رویداد هولناك مبدل می گردد یا خیر.به گزارش آتی جو به نقل از فیوچریسم، پی بردن به مدت زمان وقوع یك توفان، شدت و گستردگی آن و همین طور نتایج آن كار ساده ای نیست و در صورتی كه چنین پیش بینی هایی به دقت انجام نشوند امكان دارد جان میلیون ها نفر به خطر بیفتد یا خسارات مالی گسترده ای وارد شود.
حال پژوهشگران آمریكایی در حال ابداع الگوریتم هوش مصنوعی جدیدی هستند كه با بررسی متغیرهای مختلفی كه ذهن انسان توان تجزیه و تحلیل همه آنها را ندارد، قادر به پیش بینی و برآورد دقیق تغییرات آب و هوایی خطرناك و به تبع آن احتمال وقوع توفان ها و دیگر سوانح طبیعی است.
سیستم یادشده می تواند رویدادهایی از این دست را پیش بینی نماید و بنابراین افراد شاغل در اورژانس، هلال احمر و غیره فرصت بیشتری برای كمك به افراد سانحه دیده یا انتقال آنها به نقاط امن خواهند داشت.
البته تولید چنین ابزاری قبلا هم اتفاق افتاده و بعنوان مثال شركت آی بی ام، ابزار پیش بینی مبتنی بر هوش مصنوعی خاص خویش را ابداع كرده كه با دقت حداكثر ۷۰ درصد و در فاصله ۷۲ ساعت تا وقوع یك توفان می تواند شدت و وسعت آن را پیش بینی نماید. اما پژوهشگران می گویند سیستم جدید با دریافت انبوهی از اطلاعات در مورد وقوع توفان های سهمگین در سال های گذشته از دقت بیشتری برخوردار خواهد بود.

1397/04/09
20:24:04
5.0 / 5
5583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آتی جو