استارتاپ های كارآفرینی اجتماعی در یزد راه اندازی می گردد

استارتاپ های كارآفرینی اجتماعی در یزد راه اندازی می گردد

آتی جو: یزد - مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد اظهار داشت: راه اندازی استارت تاپ و كافه های كار آفرینی اجتماعی با هدف اشتغالزایی از الویت های اصلی این دفتر در سال 1397 است.


استارتاپ، كسب و كاری است كه بخشی از آن مبتنی بر فناوری است، هر كسب و كاری كه بر پایه فناوری است، لزوما استارتاپ نیست، ولی همه آنها به طرزی از وب، موبایل، اینترنت و فناوری های نوین استفاده می نمایند تا رشد بالایی داشته باشند و به تعداد كاربران بالایی برسند.
به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، فخرالسادات خامسی هامانه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه كرد:
پیشگیری و كنترل صدمه های اجتماعی نیاز به فرآهم سازی زیرساخت های اقتصادی دارد كه استارتاپ و كافه های كارآفرینی اجتماعی با همین هدف از جانب این دفتر دنبال می گردد.
وی با اشاره به اینكه در این زمینه تابحال جلسات متعددی برگزار گردید و طرح های اولیه آماده است تصریح كرد: كارآفرینی اجتماعی، فرصتی برای اشتغال و پیشگیری از صدمه های اجتماعی است.
خامسی هامانه افزود: سال قبل برای كنترل و مهار صدمه های اجتماعی و با عنایت به دستور العمل وزارت كشور تفاهم نامه هایی در استان و ملی با نطارت دفتر امور فرهنگی و اجتماعی منعقد شده است.
وی خاطرنشان كرد: سال گذشته 15 تفاهم نامه سه جانبه ملی با اعتبار سه میلیارد و 717 میلیون ریال در پیشگیری و كاهش اعتیاد بین وزارتخانه متبوع، سازمان امور اجتماعی كشور و دستگاه مربوطه منعقد و طرح های آن در استان اجرا شد.
مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد تعداد تفاهم نامه های دوجانبه در این مدت را پنج مورد با 10 میلیارد و 632 میلیون ریال بودجه بیان كرد و اضافه كرد: همینطور تفاهم نامه هایی با سمن ها ( سازمان های مردم نهاد)، موسسات فرهنگی و شركت دانش بنیان در زمینه موضوعات مختلف منعقد شد.
وی افزود: دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری نقش نطارتی در اجرای این تفاهم ها دارد، طبق ارزیابی و بازدیدهایی كه صورت گرفت تمام اعتبار استان هزینه و نتایج خوبی هم به دنبال داشت.
خامسی هامانه با اشاره به اینكه امسال هم تفاهم نامه هایی از جانب سازمان امور اجتماعی وزارت كشور در موضوعات مختلف برای استانها در دست اقدام است، اظهار داشت: امیدواریم بودجه این تفاهم نامه تا آخر شهریور ماه به استانها ابلاغ شود.
مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد اضافه كرد: طرح های اعطای دانشنامه ازدواج، راه اندازی كلینیك های حقوق شهروندی، برگزاری 15 ساعت دوره آموزشی مهارت های زندگی ویژه زوج ها و اجرای قانون مجازات های جایگزین حبس همچون های طرح های موفق حوزه اجتماعی و فرهنگی استان سال قبل بود كه مقرر است بصورت نمونه آزمایشی( پایلوت) در كشور اجرا شود.
2088/ 2047/


1397/06/23
15:51:38
5.0 / 5
4797
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آتی جو