دستیار ویژه رییس سازمان انرژی اتمی:

توان توسعه صنعت هسته ای تا چند برابر پیش از برجام وجود دارد

توان توسعه صنعت هسته ای تا چند برابر پیش از برجام وجود دارد

آتی جو: ارومیه- دستیار ویژه رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینكه تجهیزات هسته ای كشور بسیار پیشرفته تر از گذشته است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی هر لحظه كه اراده كند، توان توسعه صنعت صلح آمیز هسته ای تا چند برابر ظرفیت پیش از برجام را دارد.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا علی اصغر زاعران روز شنبه در آیین گشایش چهل و سومین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای هسته ای كشور در دانشگاه ارومیه، اضافه كرد: صنعت صلح آمیز هسته ای در ایران بومی سازی شده است و دشمن به خوبی می داند كه با بمباران مراكز هسته ای هم نمی تواند جلوی پیشرفت های صلح آمیز هسته ای ایران را بگیرد.
وی افزود: سیستم های مورد استفاده در صنعت هسته ای ایران به تكنولوژی روز مجهز است و هیچ مشكلی در تامین نیروی انسانی متخصص و تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری برای توسعه صنعت صلح آمیز هسته ای وجود ندارد.
وی بیان كرد: تجهیزات به روز و پیشرفته نیروگاه هسته ای فردو هم سبب شده است تا در صورت تمایل نظام جمهوری اسلامی، تعداد سانتریفوژها با سرعت بیشتری در این نیروگاه افزایش یابد.
دستیار ویژه ریس سازمان انرژی اتمی با تاكید بر اینكه دشمن از پیشرفت ایران در صنعت هسته ای نگران است، اظهار داشت: استكبار جهانی به خوبی می داند كه توسعه بدون استفاده از انرژی هسته ای در سال های آینده دشوار خواهد بود.
وی یكی از اهداف اصلی دشمنان را تولید ناامیدی در میان ملت ایران عنوان نمود و اضافه كرد: مردم باید در جریان جایگاه بین المللی ایران در تولید علم قرار گیرند و به آینده امیدوار باشند.
زاعران افزود: دشمنان مردم ایران برای جلوگیری از دستیابی ایران به انرژی صلح آمیز هسته ای هرچه در توان داشتند، به كار گرفتند اما این توطئه ها با هوشیاری مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران خنثی شد.
وی با اشاره به اینكه برخی ها از افزایش توان نظامی و قدرت موشكی ایران ناراضی هستند، تصریح كرد: این افراد باید وقایع دوران جنگ تحمیلی را مرور كند و از افزایش قدرت نظامی كشور خرسند شوند.
وی با تاكید بر اینكه اقتدار ایران در همه عرصه ها باید به مردم بازگو شود، افزود: مذاكره جمهوری اسلامی با ابرقدرت های جهان هم نشان از قدرت و توان ایران در محافل بین المللی دارد.
دستیار ویژه رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینكه امروز بیشتر كشورهای دنیا به پیشرفت ایران در صنعت هسته ای اذعان دارند، اظهار داشت: همان هایی كه دستاوردهای هسته ای ایران را زیر سوال می بردند، امروز به خریداران محصولات هسته ای ایران تبدیل گشته اند.
زاعران افزود: این مژده را به مردم ایران می دهیم كه بعد از اسكن 85 درصد از كشور و شناسایی معادن موجود، میزان اورانیوم مورد نیاز نیروگاه ها را خودمان تامین می نماییم.

** دشمنان از تفكر ایرانی واهمه دارند
سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی هم در این آیین با اشاره به اینكه مردم ایران نیازی به بمب اتم ندارند، اظهار داشت: تفكر مردم ایران سبب تولید تغییرات مثبت در جهان می گردد و دشمنان هم از این تفكر واهمه دارند.
علی مصطفوی با اشاره به اینكه دشمن همواره تحت فشار قرار دادن ایران را دنبال كرده است، بیان كرد: همانگونه كه از جنگ تحمیلی سربلند بیرون آمده ایم، برجام تحمیلی را هم با سربلندی پشت سر خواهیم گذاشت.
وی با اشاره به اینكه برجام چهره واقعی آمریكا را نشان داد، اضافه كرد: مذاكره كنندگان هسته ای جانانه از حق مردم در برابر ابرقدرت های جهان دفاع كردند.
به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، چهل و سومین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای هسته ای كشور امروز در دانشگاه ارومیه راه اندازی شد و تا 25 مهرماه دایر خواهد بود.
3214 /3072


1397/07/22
19:15:24
5.0 / 5
4415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آتی جو