معاون پژوهشی وزیر علوم :

50 طرح فناوری به 100 سرمایه گذار معرفی می گردد

50 طرح فناوری به 100 سرمایه گذار معرفی می گردد

به گزارش آتی جو معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای فناورانه اظهار داشت: در طول برگزاری نمایشگاه 50 طرح فناوری به یكصد سرمایه گذار معرفی می گردد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، مسعود برومند امروز دوشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار كشور و نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، اظهار داشت: در این دو نمایشگاه به بخش های مختلفی پرداخته و از برخی فناوری های خاص با گرنت (اعتبار پزوهشی) حمایت می گردد.
وی اضافه كرد: امسال 199 واحد فناوری و دانشگاهی در نمایشگاه شركت كردند و از مجموع 3199 فناوری، تمام اركان سیستم آموزش عالی در این فرایند حضور دارند. چون كه در كشور نیاز داریم طرح های كسب و كار دارای توجیه فنی و اقتصادی افزایش یابد.
وی اظهار داشت: نكته مهم این است كه از تمام نقاط كشور با ما هستند و در هر نقطه دست اندركاران حوزه فناوری در این نمایشگاه حاضر شدند. در این نمایشگاه ها از حوزه سلامت تا فناوری اطلاعات، فناوری های زیستی و مجموعه نوآوری كشور حضور دارند.
معاون پزوهشی وزیرعلوم اظهار نمود: در این چند روز كارگاه هایی برای آشنایی پژوهشگران با حوزه های فناوری برگزار می گردد.
معاون پژوهشی وزیرعلوم با اشاره به اینكه این نمایشگاه یك دانشگاه است، افزود: تستا از اهمیت زیادی برخوردار می باشد چون كه در شرایط تحریم هستیم. افزون بر این، 900 نیاز در حوزه های مختلف در این نمایشگاه عرضه شده است.
وی اظهار نمود: یارانه ای تا سقف 2.5 میلیارد تومان به نوآوری های عرضه شده دراین نمایشگاه اختصاص می یابد، همچنین، صندوق نوآوری و شكوفایی هم تا 70 درصد هزینه های لازم برای تجاری سازی طرح های فناوری را تخصیص می دهد.
وی اظهار نمود: در نوردهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار بنا داریم به پژوهش های كاربردی و تولیدی كه توجیه اقتصادی دارند، توجه ویژه ای نماییم. بر این اساس، تا سقف 2.5 میلیارد تومان از منابع مالی وزارت علوم در جهت تجاری سازی اختصاص داده شده است.
برومند اضافه كرد: با برگزاری این نمایشگاه تلاش می نماییم تجاری سازی محصولات فناورانه توسعه پیدا كند. همچنین، كارگاه هایی در این نمایشگاه برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه 199 واحد فناور و دانشگاهی در نمایشگاه شركت كردند و 100 سرمایه گذار حضور دارند، اظهار داشت: فناوری ها در همه حوزه ها همچون انرژی، آب، سلامت، بیوتكنولوژی، محیط زیست در این دوره از نمایشگاه عرضه شده است.
«نمایشگاه تقاضا محور تستا توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) برگزار می گردد كه می تواند محلی برای عرضه تقاضا باشد تا به واسطه فناوری های داخلی در آینده برطرف شود.»
معاون پژوهشی وزیر علوم اضافه كرد: نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری، زمینه سرمایه گذاری و اشتغال دانش بنیان را فراهم می آورد. در كشور نیاز داریم طرح های كسب و كارِ دارای توجیه اقتصادی توسعه پیدا كند، از این رو طرحی در خصوص اعطای گرنت را در نظر گرفته ایم.
وی اضافه كرد: این گرنت به میزان 2.5 میلیارد تومان و حداكثر برای هر طرح 250 میلیون تومان اختصاص می یابد. همینطور صندوق نوآوری و شكوفایی در این دوره از نمایشگاه درصدد برآمده سهم موثری در فروش شركت ها داشته باشد.
برومند تصریح كرد: 70 درصد هزینه های تجاری سازی با بهره 11 درصد را صندوق نوآوری و شكوفایی برای سرعت دادن به تجاری سازی طرح ها در نظر گرفته همینطور 40 درخواست امضای تفاهم نامه در ابتدای نمایشگاه تایید شده است
**9492**1601**


1397/10/03
17:56:46
5.0 / 5
4323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آتی جو