در هفته آگاهی از مغز؛

پردیس مغز من افتتاح می شود

پردیس مغز من افتتاح می شود

آتی جو: پردیس مغز من بعنوان اولین موزه، مركز علم مغز و علوم اعصاب شناختی همزمان با هفته آگاهی از مغز در اسفند ماه امسال افتتاح می شود.به گزارش آتی جو به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، پردیس «مغز من» در باغ كتاب تهران افتتاح می شود.
این پردیس از ۵ بخش ساختار مغز، مغز های متفاوت، مغز سلولی، مغزهای آینده و بخش شناختی تشكیل شده و ۱۹ ابزار و تجهیزات مشتمل بر سنجش اعصاب، شبیه سازی ام ار ای، بازی های شناختی، مغز شفاف، سیستم بینایی، تاریخچه شناخت مغز و دیگر حوزه های علوم اعصاب شناختی و دانش شناختی برای افزایش آگاهی اقشار مختلف مردم به ویژه كودكان، نوجوانان و جوانان نسبت به ذهن و مغز در این مركز علمی نصب و راه اندازی می شود.
برای ساخت پردیس مغز اعتباری بالغ بر یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با مشاركت معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، و شهرداری تهران تخصیص یافته است.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، حامی و برگزار كننده هفته آگاهی از مغز، این هفته را سال ۱۳۹۴ برای نخستین بار در ایران برگزار كرد و امسال باز برای چهارمین سال متوالی این هفته در اسفند ماه امسال در نقاط مختلف كشور برگزارمی شود.برنامه هفته آگاهی از مغز در ایران در سه سطح مخاطبین عام، دانش آموزی و دانشجویی و با هدف آگاهی از مغز، شناخت توان مندی ها و كاركرد ها و بهبود عملكرد آن تدوین شده است.

این رویداد با شعار «مغزت رو بشناس» بعنوان یك هفته ترویجی برای ارتقای آگاهی جامعه از عملكرد مغز، به عموم مخاطبان اطلاع رسانی و معرفی خواهد شد.

1397/11/07
01:44:19
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: آینده , توسعه , دانش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آتی جو