توسط یك شركت دانش بنیان؛

نانو افزودنی ضدخش داشبورد تولید شد، بهبود ضربه پذیری لوله ها

نانو افزودنی ضدخش داشبورد تولید شد، بهبود ضربه پذیری لوله ها

به گزارش آتی جو محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به تولید نانو افزودنی هایی برای افزایش خاصیت ضربه پذیری لوله های پی وی سی و ضد خش شدن داشبورد خودروها شدند.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، جواد مفتخریان، مدیر تحقیقات و توسعه یك شركت دانش بنیان مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما موفق به تولید نانو افزودنی های كاربردی در لوله های پی وی سی و داشبورد خودرو شدیم.
وی اظهار نمود: استفاده از نانو افزودنی ها یكی از موثرترین روش ها جهت بهبود خواص نهایی پلاستیك هاست؛ نانو افزودنی این شركت به شكل پودری در بهبود مقاومت ضربه لوله ها، اتصالات و پروفیل های درب و پنجره ای یو پی وی سی استفاده می شود.
به گفته مفتخریان، نانو افزودنی ها در چارچوب مستربچ در بهبود مقاومت ضربه پلی اتیلن و پروپیلن به كار می روند.
وی با اشاره به خصوصیت نانو افزودنی ها در چارچوب مستربچ تصریح كرد: افزایش مقاومت در مقابل خراش پذیری سطح، بهبود خواص ضربه همزمان با حفظ شفافیت، بهبود خواص فیزیكی و مكانیكی و پایداری از خصوصیت های مستربچ ها به حساب می آید.
مفتخریان با اشاره به اینكه از این نانو افزودنی ها در لوله های پی وی سی استفاده می نماییم، تصریح كرد: PVC پلیمری شكننده است و از آن بعنوان لوله های فاضلاب استفاده می شود.
وی با تاكید بر اهمیت ارتقای خواص این محصول بیان كرد: برای بهبود خواص لوله های PVC نیاز به افزودنی هایی است كه این مواد از خارج وارد می شد بنابراین در صدد برآمدیم تا این مواد را تولید نماییم.
مفتخریان تصریح كرد: این نانو افزودنی باعث افزایش ۴ برابری استاندارد ضربه پذیری در لوله های PVC، افزایش ۲.۵ برابری در پروفیل درب و پنجره ها و بیشتر از ۷ برابر در اتصالات UPVC می شود.
مدیر تحقیق و توسعه این شركت، ارتقای كیفیت محصولات را به علت استفاده از نانو فناوری در این افزودنی ها نام برد و افزود: با امضای قرارداد چهار جانبه بین شركت دانش بنیان ما و وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد نانو و شركت خورویی مبادرت به تولید افزودنی های ضد خش داشبورد كردیم.
وی دلیل تولید این نانو افزودنی را ارتقای استاندارد مواد ضد خش داشبورد در كشور دانست و خاطرنشان كرد: ما در این پروژه توانستیم استاندارد فاكتور ضد خش را نزدیك به صفر نماییم.
این محقق تصریح كرد: استاندارد این محصول از ۴ به نیم درصد كاهش یافته است.
مفتخریان با اشاره به استفاده از نانو ذرات در این محصولات خاطرنشان كرد: بهبود خواص سطوح زمانی رخ می دهد كه نانو ذرات در سطح پلیمر به صورت یكنواخت پراكنده شود كه این امر نیاز به دانش فنی دارد.
وی با اشاره به اینكه مذاكرات اولیه برای صادرات پوشش های ضد خش به چین انجام و تاییدیه نمونه های اولیه صادر گردیده است اظهار داشت: ولی به فروش رسمی این نانو افزودنی ها نرسیده ایم.

1397/12/02
18:59:09
5.0 / 5
4318
تگهای خبر: تحقیقات , توسعه , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آتی جو