توسط محققان فضایی كشور؛

فناوری سنجش از دور به كمك مدیریت بحران در استان گلستان آمد

فناوری سنجش از دور به كمك مدیریت بحران در استان گلستان آمد

آتی جو: متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران با استفاده از داده های فناوری سنجش از دور به خدمت تیم مدیریت بحران در استان گلستان درآمدند.به گزارش آتی جو به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان خبر فوق، گفت: با عنایت به رخداد سیل های چند روز اخیر و نیاز به داده های مناسب برای مدیریت بحران در استان گلستان، تیم سنجش از دور مركز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران مبادرت به تهیه نقشه های مناطق لطمه دیده و همین طور راه های لطمه دیده از سیل با استفاده از تصاویر ماهواره ای راداری در سریع ترین زمان ممكن نموده است.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران همین طور اظهار داشت: در گام بعدی، كارشناسان این مركز مسیر حركت سیلاب از شهر آق قلا به سمت شهر گمیشان را با استفاده از تحلیل تصاویر ماهواره ای در ایام سوم و چهارم فروردین استخراج نمودند و بوسیله مقتضی در اختیار مسئولان ستاد بحران قرار دادند.
وی درباب كاربرد این داده ها اشاره كرد: تیم مدیریت بحران مستقر در منطقه، این داده ها را برای تخلیه شهر گمیشان و پیشگیری از لطمه های بیشتر به كار گرفتند.
صمیمی اضافه كرد: تلاش متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران برای همكاری با تیم مدیریت بحران كشور با استفاده از داده های حاصل از فناوری سنجش از دور ادامه دارد.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران همین طور خبر داد: محققان این پژوهشگاه، حالا، در حال استخراج داده های مربوط به استان لرستان هستند و انشاالله بزودی نقشه های آن تهیه و نمایش خواهد شد.

1398/01/07
13:59:41
5.0 / 5
4412
تگهای خبر: تحقیقات , فضا , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آتی جو