برای فضانوردان؛

ساعت فضایی سرعت گردش زمین را اندازه می گیرد

ساعت فضایی سرعت گردش زمین را اندازه می گیرد

به گزارش آتی جو یك شركت سوئیسی از تولید تازه ترین ساعت فضایی خود اطلاع داده كه در ظاهر مشابه با ساعت های عادی است، ولی در كنار نمایش زمان برای اندازه گیری سرعت گردش زمین هم قابل استفاده می باشد.


به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، ساعت فضایی UR-۱۰۰ كه توسط شركت سوئیسی Urwerk تولید شده، دارای تمامی امكانات ساعت های فضایی دو نسل قبلی به نامهای UR-۱۰۱ و UR-۱۰۲است كه طی دو دهه گذشته توسط خود این شركت ساخته شده اند. این ساعت می تواند سرعت گردش زمین به دور خود و هم به دور مدار خورشید را در منظومه شمسی به صورت لحظه به لحظه اندازه بگیرد و بنابراین ابزار كاری بسیار ضروری و كاربردی برای فضانوردان در زمان انجام مأموریت های فضایی تلقی می شود.
با عنایت به اطلاعاتی كه این ساعت در مورد سرعت گردش زمین به دور خود و به دور خورشید جمع آوری می كند، می توان از آن برای محاسبه دقیق طول روزها، ماه ها و سال ها هم بهره گرفت. ساعت مورد اشاره دارای سه بخش مجزا برای نمایش اطلاعات مربوط به ساعت و سرعت گردش زمین به دور خود و خورشید است كه از راه سه قالب مثلثی شكل از یكدیگر جدا شده اند. با عنایت به كاركرد خاص این ساعت تنها مقرر است ۲۵ واحد از آن تولید شود و قیمت هر یك از آنها ۴۸۴۷۵ دلار خواهد بود.

1398/06/25
13:19:49
5.0 / 5
4193
تگهای خبر: تولید , شركت , فضا , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آتی جو