در گزارش آتی جو اعلام شد

تولید یك كالای تحریمی در دانشگاه شریف

تولید یك كالای تحریمی در دانشگاه شریف

به گزارش آتی جو مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شریف از دستیابی به دانش فنی تولید چسب شیشه خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: این یك نمونه از روشهای موفق همكاری دانشگاه شریف با صنعت است.حسین مختاری در گفتگو با خبرنگار مهر از تولید چسب شیشه خودرو بعنوان یكی از پروژه های در دست اجرای این دانشگاه یاد كرد و تصریح كرد: چسب هایی كه در ساخت شیشه اتومبیل استفاده می شود، صرفا وارداتی است. به طور متوسط برای تولید شیشه های یك خودرو، حدودا یك كیلوگرم چسب مورد استفاده قرار می گیرد كه تهیه و واردات این چسب در یكی دو سال گذشته، به علت تشدید تحریم ها، خیلی سخت شده است.
وی اظهار داشت: در این میان تابحال تلاشهای مختلفی در جهت تولید این چسب صورت گرفته اما محصولی كه بتواند در شرایط آب و هوایی ایران مورد استفاده قرار بگیرد و استانداردهای خودروئی را پاس كند، تابحال تولید نشده است.
مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه شریف افزود: دانشگاه شریف در این حوزه با سرمایه گذاری دانشگاه توانسته به این دانش فنی دست پیدا كرده كه الان مراحل تست نهایی آن در حال انجام می باشد.
وی اضافه كرد: این یك نمونه از روشهای موفق همكاری دانشگاه شریف با صنعت است كه در صورتیكه صنعت ضمانت خرید بدهد، دانشگاه خود سرمایه گذاری جهت ایجاد فناوری را انجام خواهد داد.

1398/09/11
13:47:18
5.0 / 5
4225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آتی جو