راه اندازی یك شتابدهنده در حوزه فرآوریهای زیستی دریایی

راه اندازی یك شتابدهنده در حوزه فرآوریهای زیستی دریایی

به گزارش آتی جو با انعقاد یك تفاهم نامه همكاری میان ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یك گروه صنایع غذایی، یك شتاب دهنده در حوزه فرآوری های زیستی دریایی در كشور راه اندازی می شود.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شتاب دهنده ها، مسیر تحقق زیست بوم كارآفرینی در كشور را كوتاه می كنند و در این حوزه یك راه میانبر محسوب می شوند.
در همین راستا یك شتاب دهنده در حوزه فرآوری های زیستی دریایی در كشور با همكاری یك تولید كننده محصولات غذایی ایجاد می شود.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در همین راستا تفاهم نامه ای با هدف توسعه فرآوری ها و محصولات زیستی دریایی با یك گروه صنایع غذایی امضا كرد. به استناد این تفاهم نامه مقرر شده است كه این گروه صنایع غذایی به ازای دریافت حمایت ۱۰ میلیارد ریالی تسهیلات از ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چابهار در فضایی به مساحت ۸۰ متر مربع، ۵ شركت در این عرصه راه اندازی كند. همینطور ۵ شركت هم در تهران به توسعه این حوزه زیستی اختصاص دهد.
همچنین در این تفاهم نامه آمده است كه تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز این محصولات در چابهار استقرار یابد و از ظرفیت شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش های دولتی و خصوصی برای آنالیز نمونه ها و تولید محصولات دانش بنیان استفاده گردد.
با توجه به اینكه سرانه مصرف غذاهای دریایی در كشور ما بسیار پایین است و با استانداردهای جهانی فاصله بسیاری دارد، اقدامات فناورانه و نو می تواند، بهترین راهكار برای ترغیب مردم به استفاده از غذاهای دریایی باشد. غذاهایی كه در سفره و سبد كالای خانوار ایرانی جای خویش را به خوبی باز نكرده است.

1398/10/13
12:06:33
5.0 / 5
4783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آتی جو