تصمیمی كه دائمی می شود؛

احتمال پیشگیری از پرواز برخی پهپادها در آمریكا از ترس چین

احتمال پیشگیری از پرواز برخی پهپادها در آمریكا از ترس چین

به گزارش آتی جو تصمیم موقت مقامات آمریكایی برای متوقف كردن پرواز برخی انواع پهپادهای غیرنظامی در این كشور امكان دارد دائمی شود. علت امر نگرانی از جاسوسی چین اعلام شده است.به گزارش آتی جو به نقل از انگجت، مقرر است دولت آمریكا استفاده از نزدیك به هزار نوع پهپاد را در خاك این كشور ممنوع كند. پهپادهای مورد اشاره توسط شركت های چینی ساخته شده اند و كاخ سفید مدعی است كه دولت چین به احتمال زیاد می تواند از پهپادهای مورد اشاره برای جاسوسی استفاده نماید.
اگر چه این تصمیم هنوز قطعی نشده، اما منابع آگاه می گویند این مورد در آینده نزدیك اعلام می شود. چنین تصمیمی می تواند انجام فعالیتهای روزانه برخی سازمان های امداد و نجات را در آمریكا مبتلا به اختلال كند. همچون این سازمان ها می توان به آتش نشانی ها اشاره نمود كه برای اطفای حریق از پهپاد استفاده می نمایند.
در حال حاضر استفاده غیرنظامی از پهپاد در امریكا بیشتر با هدف نقشه برداری و شناسایی منابع مختلف صورت می گیرد. بخش عمده پهپادهایی كه مقرر است پرواز آنها ممنوع شود توسط شركت دی جی آی ساخته شده اند. در لیست پهپادهای ممنوعه دولت آمریكا ۱۲۱ پهپاد متعلق به این شركت وجود دارد.
پیش از این ارتش آمریكا در سال ۲۰۱۷ استفاده از پهپادهای دی جی آی چین را به خاطر نگرانی های امنیتی متوقف كرده بود.

1398/10/23
14:19:35
5.0 / 5
4321
تگهای خبر: آمریكا , آینده , امنیت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آتی جو