در راستای مقابله با كرونا صورت گرفت؛

طراحی و تولید دستگاه های فرابنفش پرتابل و ضدعفونی كننده خانگی

طراحی و تولید دستگاه های فرابنفش پرتابل و ضدعفونی كننده خانگی

آتی جو: پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به طراحی و تولید دستگاه های فرابنفش پرتابل و ضدعفونی كننده خانگی شدند.به گزارش آتی جو به نقل از وزارت علوم، محمدجواد براتی مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اقدامات دانش بنیان گسترده، مؤثر و سازنده پژوهشگران این دانشگاه بعد از شیوع كرونا، اظهار داشت: این اقدامات در امتداد مسئولیت اجتماعی این دانشگاه، پشتیبانی از كارهای بهادار مجموعه بهداشت و درمان كشور و نیز حفظ و ارتقاء سلامت و آرامش روانی جامعه در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به تولیدات دانش بنیان پژوهشگران این دانشگاه در این حوزه، اظهار داشت: پژوهشگران دانشكده مهندسی مكانیك دانشگاه صنعتی اصفهان در ادامه تلاش ها بمنظور مقابله با شیوع بیماری كرونا و پیش گیری از انتقال این ویروس، دستگاه های ارزشمندی را بمنظور گندزدایی و ضدعفونی نمودن اشیاء مختلف ساخته و به تولید انبوه رسانده اند.
وی افزود: دستگاه ضدعفونی كننده خانگی با بهره گیری از پرتو فرابنفش و نیز دستگاه فرابنفش پرتابل با استفاده از تكنولوژی های جدید، دو محصول ارزشمندی است كه بطور مجزا و توسط پژوهشگران این دانشگاه طراحی و ساخته شده است.
براتی اضافه كرد: در مهم ترین اقدام و در یك تعامل بسیار عالی میان دانشگاه صنعتی اصفهان و شركت فولاد مباركه و با سرمایه گذاری این صنعت، یكی از بزرگ ترین و پیشرفته ترین خطوط تولید ماسك های استاندارد N۹۵ كشور در دانشگاه صنعتی اصفهان در حال راه اندازی است.
وی به خاصیت های منحصربفرد این خط تولید ماسك اشاره نمود و اظهار داشت: تولید روزانه بالغ بر ۲۰ هزار ماسك استاندارد پنج لایه و شش لایه N۹۵ با بالاترین كیفیت، تولید محصول در محیط كاملاً تمیز و ایزوله و بهره گیری از سیستم مكانیزه و سطح اتوماسیون بالا، همچون خصوصیات بارز این خط تولید است.
براتی، اشاره كرد: كل پروسه طراحی و ایجاد این خط تولید پیشرفته توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان و با محوریت بنیاد حامیان این دانشگاه به انجام رسیده و پیش بینی می شود كه حداكثر تا اختتام فروردین ماه به بهره برداری كامل برسد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان به كوشش های دیگر متخصصان این دانشگاه در عرصه تولید ماسك های استاندارد بهداشتی اشاره نمود و اضافه كرد: به همّت متخصصان پژوهشكده های نانوفناوری و زیست فناوری این دانشگاه در شركت نانوزیست صنعت اهورا كه همچون شركت های دانش بنیان رویشی دانشگاه صنعتی اصفهان است، خط تولید پارچه های نانو منطبق با استاندارد N۹۵ طراحی، ساخته و راه اندازی گردید.
وی افزود: این خط تولید نیز بطور روزانه، پارچه های استاندارد بمنظور تولید بیش از ۱۵ هزار ماسك نانو را فرآوری و تولید می كند.
براتی، همّت اعضای هیئت علمی دانشكده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان در تولید ماسك های تنفسی را از دیگر كوشش های پژوهشگران این دانشگاه در عرصه پشتیبانی از بهداشت و سلامت جامعه برشمرد و بیان كرد: از اولین روزهای شیوع ویروس كرونا در اسفندماه سال قبل و با همكاری نزدیك شركت ماهوت اصفهان و شركت الیاف توانمند صنعتی اصفهان كه از دیگر شركت های رویشی این دانشگاه است، روزانه بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ ماسك سه لایه مطابق با استانداردهای بهداشتی درحال تولید است.
وی به كوشش های بهادار دانشجویان در انجمن علمی دانشجویی دانشكده مهندسی نساجی این دانشگاه بمنظور تولید گان های استریل جهت ارائه به كادر درمانی كشور اشاره نمود و اضافه كرد: به همّت این دسته از دانشجویان و با همكاری خودجوش برخی از دانشجویان داوطلب، روزانه بیش از ۱۰۰ عدد لباس استریل بیمارستانی در دانشگاه صنعتی اصفهان تولید می گردد.
براتی افزود: این محصولات نیز كه با تأیید معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت تولید می شود، از شروع سال جاری و با همكاری بیش از ۲۰ تن از دانشجویان، در یكی از كارگاه های دانشكده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان در حال تولید است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، تولید بیش از هزار بسته محلول ضدعفونی كننده توسط گروه های دانشجویی در حوزه معاونت فرهنگی این دانشگاه، توزیع ماسك، دستكش و محلول های ضدعفونی كننده در برخی از مناطق محروم استان و همیاری با گروه های جهادی فعال در حوزه سلامت در اصفهان را نیز همچون اقدامات دانشجویی در حوزه مسئولیت های اجتماعی دانشگاهیان در این بحران بیان كرد.


منبع:

1399/01/12
15:03:32
5.0 / 5
2980
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آتی جو