كاشت ایمپلنت در بدن سربازان آمریكایی برای رفع اشكال سفرهای طولانی

كاشت ایمپلنت در بدن سربازان آمریكایی برای رفع اشكال سفرهای طولانی

آتی جو: سفرهای طولانی مدت هوایی مشكلاتی مانند به هم ریختگی ساعات خواب و اسهال را سبب می شود، اما با كاشت یك ایمپلنت در بدن می توان از چالش های مذكور كاست.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، پژوهشگران آزمایشگاه دارپای ارتش آمریكا در كوشش برای یافتن راهی بمنظور تنظیم وضعیت بدن بعد از سفرهای طولانی هستند. آنها به همین دلیل ابزاری موسوم به آداپتر را ابداع نموده اند كه بوسیله كاشت آن در بدن می توان به افراد كمك كرد تا از بی خوابی و اسهال ناشی از سفرهای هوایی طولانی مدت جلوگیری نمایند.
ایمپلنت مصرفی مذكور بوسیله یك برنامه كنترل می شود و دارپا می خواهد آنرا در بدن سربازان ارتش آمریكا نصب كند. با این كار سربازان مورد اشاره پس از سفرهای طولانی مدت به نقاط مختلف جهان توانایی رزمی خودرا حفظ خواهند كرد.
اختراع مورد اشاره همین طور به افراد شب كار كه باید در شیفت های طولانی كار كنند نیز كمك می نماید تا هشیاری خودرا حفظ كنند. از این طریق می توان به قهرمانان ورزشی كه به سفرهای مختلف می روند هم كمك كرد تا آمادگی جسمانی خودرا حفظ كنند و جلوی مشكلاتی همچون خستگی، سوءهاضمه، تحریك پذیری، بی خوابی و خواب آلودگی بیش از اندازه را بگیرند.
ایمپلنت اداپتر با هك كردن سیستم بیولوژیك بدن به تنظیم سریع تر آن پس از سفرهای هوایی طولانی مدت كمك می نماید. در نتیجه افراد سریع تر به چرخه خواب طبیعی بازمی گردند و احتمال ایجاد بیماری های ناخواسته در آنها به حداقل می رسد.
هنوز جزئیات فنی بیشتری در مورد این اختراع جدید یا زمان استفاده عملی از آن اعلام نشده است.


منبع:

1399/01/23
13:49:43
5.0 / 5
2927
تگهای خبر: آمریكا , پژوهشگر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آتی جو