معاونت علمی اعلام كرد؛

200 شركت دانش بنیان در مناطق مسكونی تهران مستقر شدند

200 شركت دانش بنیان در مناطق مسكونی تهران مستقر شدند

آتی جو: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود تابحال 200 شركت دانش بنیان توانسته اند در 4 هزار متر از فضای مسكونی شهر تهران مستقر شوند.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری، با افزایش جمعیت و گسترش بیش از پیش شهر تهران، مقررات سختگیرانه ای برای استقرار شرکت ها و واحدهای صنعتی، تولیدی، تجاری و اداری در مناطق مسکونی وضع شده است.
بنگاه های تجاری موظف شدند تا دفاتر اداری خودرا در ساختمان ها و مناطق دارای کاربری غیرمسکونی مستقر کنند. همین طور برای استقرار کارخانجات صنعتی در اطراف تهران نیز محدودیت هایی وضع شد.
اما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دراین زمینه تفاهم نامه ای با مجموعه شهرداری تهران منعقد کرد تا تسهیلاتی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شود. تابحال بیش از ۲۰۰ شرکت دانش ‎بنیان توانسته اند با بهره گیری از این خدمت، در ۴ هزار متر کاربری مسکونی شهر تهران مستقر شوند.
براساس تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان فعال در تهران، می توانند در صورت کسب شرایط لازم، دفاتر خودرا در اماکن مسکونی مجاز در سطح شهر تهران مستقر کنند. از شروع تصویب این تفاهم نامه تابحال بیش از ۲۰۰ شرکت توانسته اند از این تسهیلات، بهره مند شوند و در ۴ هزار مترمربع کاربری مسکونی شهر تهران مستقر شوند.
بسته خدمتی، استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق مسکونی، برمبنای راهبردهای اقتصاد مقاومتی تصویب شده است. شرکت های دانش بنیانی که از شرایط لازم برای بهره مندی از این بسته خدمتی برخوردار می باشند از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می گردند تا در پهنه های مختلف شهری تعیین شده مستقر شوند.
نداشتن شاکی خصوصی و یا آرا کمیسیون های ماده صد همچون شرایطی است که در مسئله صدور مجوز استقرار در مناطق مسکونی مؤثر است. شرکت های متقاضی باید توجه داشته باشند که بر طبق این تفاهم نامه، کاربری ساختمان تغییر نخواهد کرد و فقط به شرکت اجازه ادامه فعالیت در اماکن مسکونی داده خواهد شد.


منبع:

1399/04/16
17:36:51
5.0 / 5
2568
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آتی جو